Офіс генерального прокурора залишив у силі рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про закриття справи " Роттердам+" через відсутність доказів провини підозрюваних.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на джерело в офісі генпрокурора.

"Офіс отримав запит від НАБУ щодо необхідності відновити розслідування у справі і передати матеріали до суду, незважаючи на те, що термін розслідування практично закінчився, а поточні докази і експертизи не дозволяють визнати формулу некоректною. Офіс генпрокурора прийняв рішення залишити в силі рішення САП про закриття справи", - повідомив співрозмовник.

Таким чином, станом на 2 жовтня, відсутність складу злочину у формулі "Роттердам+" підтвердили Спеціалізована антикорупційна прокуратура, офіс генпрокурора, а також Вищий антикорупційний суд (ВАКС) за позовом екс-нардепа Віктора Чумака.

Нагадаємо, 24 вересня Вищий антикорупційний суд, розглянувши позов екс-нардепа Чумака, підтвердив законність рішення САП про закриття справи "Роттердам+".

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

Після цієї заяви в ВАКС проти закриття справи подали Нікопольський завод феросплавів Ігоря Коломойського і"Центр протидії корупції". 25 вересня їх заяви об'єднані в загальне провадження.

Справу " Роттердам+" було закрито прокуратурою 27 серпня через відсутність достовірних і вичерпних доказів провини підозрюваних.

11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули " Роттердам+". До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитку.

Як відомо, формула діяла в 2016-2019 роках для визначення ринкової вартості вугілля при розрахунку прогнозної оптової ціни електроенергії, і автоматично припинила дію з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промислових споживачів зросла.