Матеріали досудового розслідування не містять жодного підтвердження навіть теоретичних збитків феросплавних заводів Ігоря Коломойського від дії формули «Роттердам+».
Про це журналістам після засідання Вищого антикорупційного суду 1 жовтня повідомила адвокат Наталія Дригваль.
"Сторона, яка вважає, що їй заподіяні збитки, повинна довести цей факт належними і допустимими доказами. Подібного роду докази відсутні в матеріалах кримінального провадження, тому більш ніж фантазіями і бажанням самого заводу вважати себе потерпілою стороною ми НЕ МОЖЕМО до них ставитися серйозно», - повідомила адвокат.
Дригваль підкреслила, що в матеріалах справи є висновок експертизи, яка що феросплавний завод не може вважатися потерпілим у цьому кримінальному провадженні.
Адвокат додала, що всі спроби оскаржити законне рішення прокурора САП про закриття справи " Роттердам»" насправді виходять від Національного антикорупційного бюро, яке намагається виправдатися за 3,5 роки безпідставного розслідування.
«Ми маємо справу не з самими заявниками, які представляються фізичними або представниками юридичних осіб, а, по суті, це ті ж вимоги НАБУ, які вони раніше виклали в скарзі і представили в офіс генерального прокурора», - додала Наталія Дригваль.
Нагадаємо, 24 вересня Вищий антикорупційний суд, розглянувши позов екс-нардепа Чумака, підтвердив законність рішення САП про закриття справи «Роттердам +». Суд визнав, що прокурор САП прийняв рішення про закриття справи в повній відповідності з чинним законодавством і після належного аналізу всіх зібраних слідством за 3,5 роки матеріалів.
Після цієї заяви в ВАКС проти закриття справи спільно подали Нікопольський завод феросплавів Ігоря Коломойського і» Центр протидії корупції " Віталія Шабуніна. 25 вересня їх заяви об'єднані в загальне провадження. Розгляд по суті призначено на 8 жовтня.
Справу " Роттердам»" було закрито прокуратурою 27 серпня 2020 року через відсутність достовірних та вичерпних доказів вини підозрюваних.
11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули " Роттердам»". До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитку.
Формула "Роттердам»" діяла в 2016-2019 роках для визначення ринкової вартості вугілля при розрахунку прогнозної оптової ціни електроенергії. Формула автоматично припинила дію з 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промислових споживачів зросла.
У заводів Коломойського немає підстав вважати себе потерпілими від "Роттердам+" - адвокат
2 жовтня 2020, 10:33