Антимонопольний комітет України надав " Метінвесту "дозволи на придбання ТОВ" ІНДАСТРІАЛ коал холдинг "(ICH), ПрАТ "Шахтоуправління" Покровське", ТОВ "збагачувальна фабрика" Свято-Варваринська "та ТОВ" Шахтобудівельна компанія " за умови виконання низки безпрецедентно жорстких зобов'язань з боку інвестора. Про це йдеться в офіційному повідомленні АМКУ.

АМКУ зазначає, що його увага в цій угоді була зосереджена на ринку коксівного вугілля, так як на інших ринках сукупні частки її учасників незначні.

Як йдеться в релізі, було встановлено, що сукупна частка учасників концентрації (з урахуванням внутрішньогрупових споживання та імпорту) на ринку коксівного вугілля за підсумками 2016 - 2019 становила 11,9% - 23,2%, а частка імпорту на ньому становила 66% -75%, що робить цей ринок імпортоорієнтованим.

"За рахунок видобутку українського коксівного вугілля можливо забезпечити лише близько 20% від загального обсягу потреб споживачів - українських виробників коксу; у будь-якого з учасників ринку є можливість імпортозаміщення коксівного вугілля в розумні терміни і з помірними витратами, оскільки імпортна продукція є більш конкурентоспроможною, ніж вітчизняна", - зазначив АМКУ.

Відомство також вказало, що виробничі потужності всієї вугільної промисловості України використовуються тільки на 69%, а виробничі потужності видобутку коксівного вугілля деяких шахт Міненерго істотно недозавантажені і мають запас використання.

Популярні новини зараз

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще

"Метінвест" змушений був піти на пропозицію безпрецедентних зобов'язань в рамках концентрації Шахтоуправління "Покровське" в результаті півторарічного розгляду заяви. Однак, на думку групи, навіть такий ґрунтовний аналіз не виявив свідчень можливих негативних наслідків для ринку від заявленої концентрації",-прокоментували агентству" Інтерфакс-Україна "взяття зобов'язань в"Метінвесті".

У холдингу відзначили, що АМКУ все одно залишився на безкомпромісній позиції і вийшов з вимогою жорстких зобов'язань для "Метінвесту", які група розцінює як надмірні і не відповідають інтересам галузі. Зокрема, зобов'язання продажу 10% продукції на вільний ринок ставить під сумнів доцільність інвестицій у підтримку і розширення видобутку, говориться в коментарі.

Згідно з ним, зобов'язання продажу за ринковими цінами в умовах низьких цін і високої собівартості виробництва фактично означає, що Ш/у "Покровське" у складі Групи "Метінвест" буде змушене продавати вугілля третім особам собі в збиток.

"З жалем констатуємо, що в даній ситуації Антимонопольний комітет зайняв необґрунтовано жорстку позицію щодо найбільшої гірничо-металургійної компанії країни, яка до того ж є одним з найбільших платників податків до бюджету України", – підкреслили в "Метінвесті".

Нагадаємо, ш / у" Покровське " - найбільший в Україні виробник коксуючого вугілля. Обсяг видобутку рядового вугілля в 2019 році на підприємстві склав 5 млн т., в той час як до економічної кризи 2014-2016 років обсяг видобутку досягав 8,3 млн т.