Але важливо ці різні позиції об’єднати та сформулювати спільну стратегію дій. Про це заявив народний депутат від «Батьківщини», перший заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Сергій Тарута під час презентації доповіді «Гібридний мир. Майбутні сценарії війни на Донбасі» в «Українському інституті майбутнього».
«Економічна блокада Донбасу фактично призвела до того, що Україна втратила десятки мільярдів гривень надходжень до Держбюджету, а терористи суттєво збільшили можливості свого фінансування. То кому ж насправді вигідна ця блокада? Україні – ні! Тому потрібно шукати прийнятні варіанти відновлення економічної та гуманітарної взаємодії з окупованими територіями Донбасу», - наголосив Сергій Тарута.
На думку депутата, політична складова мирного врегулювання буде потребувати більш значного часу. Але Сергій Тарута впевнений, що Україна поверне ОРДЛО під свій суверенітет.
«Вірю в це непохитно. Проте, щоб це сталося швидше, Україна потребує дієвої стратегії економічного відновлення та реінтеграції Донбасу. Зараз влада вкотре готує такий документ. Але, на жаль, вона залучає до такої роботи чиновників, які не розуміють дійсних потреб регіону, які не живуть його проблемами. Тому й успіху у таких «стратегічних» спроб немає», - зауважив Тарута.
Також він нагадав учасникам дискусії про колосальну проблему життєдіяльності підприємств у «сірій» зоні.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
«Я часто спілкуюся з керівниками таких підприємств, і знаю, що вони щоденно вирішують проблеми фактичного виживання підприємств та збереження людських життів», - нагадав Сергій Тарута.
Як вважає парламентар, зараз важливо сформулювати насамперед єдине суспільне бачення економічних, соціальних, екологічних, гуманітарних питань реінтеграції Донбасу. Тому потрібно створити дієву об’єднавчу платформу для того, щоб сформулювати та напрацювати дійсно реальну стратегію реінтеграції Донбасу.