Формула «Роттердам+» повністю відповідала європейським та світовим принципам ціноутворення на енергетичне вугілля. Про це повідомив президент Першої енергетичної асоціації України Василь Котко.
«Це дійсно усталена європейська практика, це взагалі світова практика - біржова ціна плюс доставка. Так що якихось новацій тут у нас не було», - переконаний експерт.
За його словами ідентичний принцип ціноутворення діє в Україні і на природний газ.
«Ми бачимо, що зараз по газу у нас абсолютно ідентична практика. Точно таким же чином встановлюються ціни», - додав президент асоціації.
Експерт зазначив, що звинувачення, які детективи НАБУ озвучували проти формули «Роттердам+» були вибіркові і абсурдні.
«Ці обвинувачення просто протирічать усталеним підходам, які скрізь у світі застосовуються. І ще більш смішно. Якщо б ми про «Роттердам+» сказали неправильно, тоді у нас зараз ціноутворення і на газ неправильне. З цим навіть ніхто не сперечається. Це взагалі смішно», - підсумував експерт.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Нагадаємо, 28 серпня САП оголосила про закриття справи «Роттердам+» через відсутність достовірних і вичерпних доказів вини підозрюваних.
11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули «Роттердам+». До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитків.
9 серпня сторона захисту офіційно отримала від САП копію постанови про закриття цієї справи.