Формульне ціноутворення на енергетичне вугілля з використанням Європейського цінового індексу, що отримало назву " Роттердам+", повністю відповідає європейській практиці. Про це повідомив екс-міністр енергетики Іван Плачков.

"Роттердам+" - визначення ціни за хабами в Європі на енергоносії-це абсолютно європейська практика. І абсолютно Це було виправдано. Тут дискусії не може бути. Просто ми ніяк не хочемо відпустити електроенергетику на ринкові умови роботи. Ніде в світі такого немає", - зазначив Плачков.

Читайте Знай в Google News!

Він нагадаємо, що до введення НКРЕКП формули «Роттердам+», ціна на вугілля в Україні визначалася чиновниками в ручному режимі.

"Це завжди було суб'єктивно, завжди це несправедлива ціна. А так ціна формується в режимі онлайн. Є біржа, є ціна – все, піднімаються ціни, опускаються ціни. І таким чином, якщо там знижуються ціни, наші шахтарі знижують. Якщо світова тенденція на підвищення ціни вугілля, чому наші шахтарі повинні продавати за дешевою ціною? Ну логіка ж проста", - пояснив екс-міністр.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Закриття прокуратурою справи Плачков назвав очікуваним, оскільки аргументи проти прозорого формульного ціноутворення були неспроможні.

Нагадаємо, 28 серпня САП оголосила про закриття справи «Роттердам+» через відсутність достовірних і вичерпних доказів провини підозрюваних.
11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули " Роттердам+". До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитків.
9 серпня сторона захисту офіційно отримала від САП копію постанови про закриття цієї справи.
Раніше повідомлялося, що термін попереднього розслідування у справі "Роттердам +" закінчився 8 серпня. НАБУ і САП не змогли направити справу до суду і зупинили розслідування на невизначений термін.