Після набрання чинності 1 серпня 2020 року Закону № 810-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» рівень оплати за вироблену зелену електроенергію значно підвищився і за перших 20 днів серпня становить 100%.

Про це повідомляє державне підприємство «Гарантований покупець».

«Підприємство очікувало, що завдяки імплементації Закону № 810-ІХ покращиться ситуація з оплатою придбаної електроенергії та розраховувало на стабілізацію в енергетиці. Попередні результати роботи у серпні свідчать про справдження прогнозів та оптимістичний тренд розвитку сектору», - говориться в повідомленні.

Загалом з моменту набрання Законом чинності Гарантований покупець сплатив за «зеленим» тарифом 3,3 млрд грн.

Також повідомляється, що «Гарантований покупець» продовжує здійснення планових платежів на придбану за «зеленим» тарифом електроенергії у визначені законодавством терміни, а також готується до запуску пілотного аукціону з продажу «зеленої» електроенергію за двосторонніми договорами.

Популярні новини зараз

В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту

Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

При цьому підприємство повідомляє, що натепер залишаються невирішеними питання: змін до законодавства, які дозволять провести пілотний аукціон з продажу «зеленої» електроенергію за двосторонніми договорами; повної оплати НЕК «Укренерго» послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел, яку надає Гарантований покупець; визначення джерел для погашення 40% заборгованості перед ВДЕ у 2020 році; а також розробки та імплементації механізмів протидії можливим маніпуляціям на ринку електроенергії тощо.

Нагадаємо, Закон № 810-ІХ, який підтримав президент Володимир Зеленський, покликаний реалізувати ключові положення Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом міністрів України та інвесторами у ВДЕ. Документ передбачає, зокрема, зниження «зелених» тарифів, обмеження обсягів введення в експлуатацію нових потужностей ВДЕ, запровадження повної відповідальності за небаланси для виробників «чистої» електроенергії з 2022 року (50% у 2021 році) тощо.

Також закон передбачає забезпечення 100% виплат з серпня поточного року. Окрім того, закон визначає строки та обсяги погашення накопиченої заборгованості перед виробниками ВДЕ – в четвертому кварталі цього року держава має погасити 40% заборгованості (близько 9 млрд грн), а решту 60% у 2021 році.

В кінці серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд планує в четвертому кварталі 2020 року виплатити 40% накопичених перед "зеленої" генерацією боргів.