Відповідна інформація опублікована на сайті Міністерства енергетики України.
Так, чистий збиток підприємства в першому півріччі 2019 року склав 177 млн грн., тоді як у першому півріччі 2020 року ця цифри зросла до 274,8 млн.грн.
Нагадаємо, в 2017 році Східний ГЗК показав прибуток у розмірі 389 млн.грн. Вже в 2019 ситуація кардинально змінилася, чистий збиток склав 680 млн.грн. за підсумками року.
Нагадаємо, Східний ГЗК є найбільшим виробником сірчаної кислоти в Україні. З 1 вересня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на постачання сірчаної кислоти. Офіційною причиною став нібито захист вітчизняного виробника, але в результаті введення обмежень ціни на сірчану кислоту без об'єктивних передумов виросли майже в два рази. При цьому фінансові показники українських виробників не покращилися, а, навпаки, в рази погіршилися. Даний факт підтверджує існування корупційної схеми, де заробляють компанії-прокладки.
Основними споживачами сірчаної кислоти в Україні є металургійні та хімічні підприємства. Експерти та учасники ринку вже не раз заявляли про те, що квоти на імпорт сірчаної кислоти ставлять під загрозу роботу української промисловості, так як виробники систематично порушують терміни поставки продукції.