Про це під час мітингу під стінами Верховної Ради 2 вересня заявив голова громадської організації «Авто Євро Сила» Олег Ярошенко.

«Ви знаєте, що власником такої історії є олігарх Коломойський. Сьогодні він хоче зробити повну імперію, він хоче абсолютно заволодіти нафтовим ринком. На сьогоднішній день, «Укртатнафта» не здатна забезпечити всю країну паливом. Тобто, відповідно почнеться дефіцит. Тільки почнеться дефіцит – автоматично поповзуть ціни вверх», - заявив Ярошенко.

На думку голови громадської організації, наразі на рівні окремих міністерств і Кабінету міністрів в цілому відбувається «підкилимна гра», що ввести додаткові обмеження на імпорт і тим самим дати можливість підконтрольним Коломойському підприємствам підвищити прибутки.

Ярошенко додав, шо попередні спроби «Укртатнафти» обмежити імпорт або підвищити акцизний податок на нафтопродукти були відхилені владою, в тому числі завдяки активній позиції громадянського суспільства.

Нагадаємо, на початку липня «Укртатнафта» звернулася до Міністерства енергетики з проханням ввести мита на імпорт дизельного палива в розмірі 8,46% з 1 серпня 2020 г. Однак ця ініціатива не була підтримана експертною радою при Міненерго.

Популярні новини зараз

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

За оцінками «Нафтогазовій асоціації України», введення мит на вимогу «Укртатнафти» призведе до зростання цін і збитків економіки на рівні 11 млрд гривень на рік. Також обмеження на імпорт може зруйнувати диверсифіковану систему поставок палива на український ринок і посилити монополізацію групи «Приват» як власника Кременчуцького НПЗ.

Це вже друга спроба ПАТ «Укртатнафта» обмежити імпорт нафтопродуктів з початку поточного року. Ще в січні компанія звернулася з відповідним проханням до Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, але в червні її заяву було відхилено.