За інформацією видання, на корупційній схемі з продажу дефіцитної на українському ринку сірчаної кислоти заробляють компанії, близькі до олігарха Дмитра Фірташа. В даний час ресурс продається виробниками виключно через посередників.
"І оператори ринку, і правоохоронні органи знають, що виробники сірчаної кислоти не торгують своєю продукцією. У них є ексклюзивні "прокладки" - посередницькі фірми, які сидять в спальних районах Києва, Дніпра і Харкова, в звичайних квартирах житлових багатоповерхівок і перевертають десятками мільйонів гривень. За деякими з них порушено кримінальні справи», - повідомляє Znaj.ua.
І хоча ціна на сірчану кислоту після введення квот на імпорт в 2018-му значно зросла, її виробники зазнають збитків. Так, чистий збиток Східного ГЗК в 2019 році склав 680 млн.грн. (замість 389 млн. грн. прибутку в 2017 році). На ГЗК "висить" кримінальна справа по розтраті. Аналогічна ситуація у ДП "Сумихімпром" - у 2019 році збиток склав 11 млн грн. По ньому порушено справу про банкрутство.
"Всім очевидно, що квоти на імпорт сірчаної кислоти, введені в 2018 році для захисту українських виробників, перетворилися на масштабну корупційну схему, де заробляли компанії-прокладки», - підкреслює Znaj.ua.
І серед заробляють є олігарх Дмитро Фірташ. Так, видання нагадало, що колишній директор, а потім керуючий санацією "Сумихімпром" ігор Лазакович раніше працював у "Кримському Титані" Фірташа. Зараз у заводу інший виконуючий директор, але з тієї ж команди.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
У свою чергу давнім другом Фірташа є інший олігарх-Олег Бахматюк, який займається зараз аграрним бізнесом, але починав з газового. І саме з компанії "Укрлендфармінг" Бахматюка прийшов в Уряд на пост міністра економіки Ігор Петрашко. На думку видання, міністр відмовляється скасовувати квоти на сірчану кислоту в інтересах Фірташа.
"Ось вам і розгадка дивної, на перший погляд, поведінки Петрашка, який вперто не чує доводів здорового глузду і не хоче вирішувати проблему корупційного схематозу з сірчаною кислотою, викликаного квотами, що довели свою неефективність. При цьому навіть пильна увага до ситуації з боку спецслужб, його не зупиняє. Якщо щось піде не так, він, напевно, зможе виїхати», - пише Znaj.ua.
Раніше народний депутат Муса Магомедов звернувся в НАБУ з приводу порушень на держпідприємстві» Східний ГЗК", яке продає свою продукцію - сірчану кислоту - виключно через посередника, в результаті чого державі було завдано збитків на 137 млн грн.
Нагадаємо, з 1 вересня 2018 р.Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на постачання сірчаної кислоти. Офіційною причиною став нібито захист вітчизняного виробника. В результаті введення обмежень ціни на сірчану кислоту без об'єктивних передумов виросли майже в два рази, відбулася монополізація ринку.