Автори медіа-міфу про формулу "Роттердам+", який ліг в основу розслідування Національного антикорупційного бюро і був використаний ними в політичних цілях, мають понести відповідальність.
Про це заявив народний депутат Валентин Наливайченко на своїй сторінці в Facebook.
"Ті, хто побудував на цій «справі» свою політичну кар’єру, хто роками брехав про «Роттердам+», а одразу після скасування формули вступив в злочинну змову з країною-агресором, щоб російським імпортом знищити українську енергетику, – мають відповідати в суді", - заявив Наливайченко.
Закриття справи "Роттердам+", на думку Наливайченка, з правової точки зору було єдино можливим і логічним рішенням після очевидного провалу розслідування.
"Закриття справи – це єдине логічне правове рішення слідства після 3,5 років обману і маніпуляцій. Вітаю законне рішення правоохоронців і їх здатність визнавати свої помилки", - зазначив народний депутат.
Нагадаємо, 28 серпня САП оголосила про закриття справи «Роттердам +» через відсутність достовірних і вичерпних доказів нанесення збитків.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули «Роттердам +». До цього також жодна державна експертиза, проведена з ініціативи НАБУ і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитків.
Термін досудового розслідування у справі «Роттердам +» закінчився 8 серпня. НАБУ і САП не змогли спрямувати справу в суд і зупинили розслідування на невизначений термін.
Розслідування у справі «Роттердам +» розпочалося в березні 2017 року. У ньому брали участь 15 детективів і 7 прокурорів. Витрати бюджету на їх роботу оцінюються в 96 млн грн.
Формула «Роттердам +» діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної оптової ціни електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен. Формула була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії.