Про це свідчать дані "Української енергетичної біржі", передає БізнесЦензор.
Найбільшим покупцем, за даними біржі, стало належить групи "Приват" ПрАТ "Синтез Ойл". Ця структура раніше була постачальником вугілля на ТЕС "Центренерго" і виступає одним з операторів нафтоперевалочного комплексу в порту Одеси.
Саме на ПрАТ "Синтез Ойл", за інформацією програми" Схеми: корупція в деталях", були зареєстровані номерні знаки автомобіля охорони, який на початку 2019 року супроводжував кандидата в президенти Володимира Зеленського.
"Центренерго" продало весь виставлений на аукціон обсяг. 2,016 млрд кВт-год в піковому навантаженні продано по 1,22 грн за кВт-год і 2,623 млрд кВт-год у позапіковому навантаженні по 0,96 грн за кВт-год.
Середньозважена ціна реалізації-1,07 грн за кВт – год-виявилася на 34% нижче заявленої главою компанії Олександром Корчинським собівартості виробництва при спалюванні вугілля (1,62 грн за кВт-год).
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Сумарна вартість проданої "Центренерго" електроенергії на четвертий квартал 2020 року склала 4,99 млрд грн.
Реалізований "Центренерго" на четвертий квартал 2020 року обсяг виробництва майже в два рази перевищує середній рівень виробництва електроенергії ТЕС компанії в 2019 році.
Нагадаємо, ПАТ " Центренерго "знаходиться під операційним контролем групи" Приват " з липня 2019 року. Контроль був встановлений після призначення главою компанії Володимира Потапенка. Він був призначений Кабінет міністрів з 1 липня 2019, коли представником президента в уряді був Андрій Герус.
Після цього "Центренерго" почало закуповувати вугілля через близькі до" Привату " компанії і реалізувати всю вироблену електрику підприємствам цієї групи за прямими договорами з дисконтом.
За інформацією Фонду державного майна, який володіє 78% акцій "Центренерго", приватизація компанії повинна відбутися в другому кварталі 2021 року. Ці зобов'язання передбачені також у меморандумі з Міжнародним валютним фондом.
Генеральний директор "Центренерго" Олександр Корчинський в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна заявив, що компанія необхідно передати перспективні державні вугільні шахти. Це дозволить поліпшити фінансовий стан компанії і підвищити її вартість.