Координатор проектів ОБСЄ в Україні надаватиме підтримку реформуванню Держекоінспекції.

Про це домовилися вчора на робочій зустрічі з представниками ОБСЄ – національним менеджером програми Ярославом Юрцабою й національним спеціалістом проектів Аллою Ющук.

З 2017 року триває реформування Держекоінспекції. Найбільшою перепоною на цьому шляху є недосконале законодавство. Відсутність необхідної законодавчої бази. Однак є питання екології, що не можуть чекати зручного моменту. Це, передусім, питання екологічної безпеки.

Вирішення потребує екологічна ситуація на окупованому Донбасі й так званій «сірій зоні». Шахтні води та забруднення річок становлять справжню екологічну небезпеку не лише для цієї території, а й для Азовського моря та сусідніх областей України. Вже зараз космічна зйомка вертикального зміщення земної поверхні підтверджує значні зсуви (до 20 см) у зв’язку із затопленням використаних шахт.

Потребує вирішення проблеми забруднення Чорного та Азовського морів, браконьєрства, незаконного переміщення небезпечних відходів, що потрапляють до України під виглядом будівельних матеріалів або палива, незаконних рубок тощо. Є світовий досвід вирішення такого роду проблем і його треба врахувати під час розроблення змін до чинного законодавства щодо здійснення екоконтролю.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Показати ще

Водночас, ми обговорили питання цифровізації. Зокрема, запровадження електронного кабінету інспектора, що буде передбачати збирання, накопичення та систематизацію, узагальнення та оприлюднення інформації про заходи державного нагляду (контролю), що дозволить Держекоінспекції працювати оперативніше й ефективніше. Також забезпечить автоматизацію ходу самих перевірок і дозволить на підставі ризик-орієнтованого підходу автоматизувати вибір підприємств для планових перевірок. Розв’язання цих завдань зробить роботу Держекоінспекції максимально прозорою й неупередженою.

Ми підготуємо за допомогою фахівців з ОБСЄ проектні пропозиції для залучення іноземної допомоги для вирішення нагальних екологічних потреб України.

Ярослав Юрцаба звернув увагу, що ОБСЄ в Україні з 2017 року здійснює багато різних екологічних проектів і досліджень. Коли є запит від країни, тоді й знаходяться рішення, вибудовуються партнерські стосунки. Питання екології – це завжди питання нашої загальної безпеки у довгостроковій перспективі.