Національне антикорупційне бюро, дотримуючись логіки свого розслідування у справі "Роттердам+", має відкрити справу стосовно НАК "Нафтогаз України" через новий підхід до ціноутворення на природний газ для населення.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив колишній глава Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (2015-2018 рр.) Дмитро Вовк.

"Нафтогаз" не підвів – у рамках річних рамкових контрактів ціна буде прив'язана до формули, яку спрощено можна назвати "ціна Дюссельдорф + фіксована в абсолюті маржа", – повідомив Вовк із посиланням на копію проєкту контракту "Нафтогазу".

Фіксована маржа "Нафтогазу" складе 1,95 євро/МВт.год. За поточних рівнів індексу NCG близько 6,2 євро/МВт.год, ця маржа становить близько 31%, за підрахунками Дмитра Вовка.

"Мовою НАБУ – "всупереч інтересам держави за попередньою змовою ухвалили необґрунтоване рішення про включення маржі, не підтвердженої документально, забезпечивши надприбутковість в інтересах третіх осіб, яка зі свого боку призвела до тяжких наслідків – підвищення тарифів на газ для населення", – зіронізував колишній глава НКРЕКП.

Популярні новини зараз

Екстрасенс Макс Гордєєв розкрив, хто насправді винен у конфлікті України та Польщі

Українці скаржаться на двозонні лічильники: замість обіцяної економії – одні витрати

Пенсіонерка опинилася у ліжку незнайомця: страшна помилка працівників лікарні дорого обійшлася

Унікальний таємний лист Лесі Українки знайшли та показали всім: що приховувала велика поетеса

Показати ще

"Веду я це все до того, що в розслідуванні "Роттердам+" треба ухвалювати рішення – або хрестик, або труси", – додав Вовк.

Нагадаємо, формула "Роттердам+" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії виключно для промислових споживачів у період 2016-2019 рр.

Формула була скасована 1 липня 2019 року із введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловості зросла.

Зазначимо, уряд Олексія Гончарука ввів, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення – т. зв. "Амстердам+". Він також передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів – біржа TTF.

З 1 серпня "Нафтогаз" запропонував населенню купувати природний газ за довгостроковими контрактами за ціною на німецькому хабі NCG+20,67 євро за 1000 куб. м (1,95 євро за МВт-год).