Кирило Шевченко, якого 16 липня український парламент призначив новим головою Національного банку України, планує зберегти позицію НБУ по судовим спорам щодо націоналізованого "Приватбанку" з колишніми акціонерами.
Крім того, головний банкір країни запевнив, що пріоритети регулятора з його приходом на посаду не зміняться. Про це Шевченко заявив під час прес-брифінгу в понеділок, 20 липня, повідомляє Знай.uа.
За його словами, поки що він ще не повністю перебуває в темі судових процесів у "ПриватБанку".
"Але я як голова Національного банку, думаю, що весь Національний банк під моїм керівництвом, збереже таку ж політику у відносинах по "ПриватБанку", якою вона була й до цього", - зазначив Шевченко.
Раніше стало відомо, що його кандидатуру на посаду голови НБУ висунув сам Володимир Зеленський. На думку президента, Шевченко повинен насичувати економіку емісійною гривнею.
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Варто згадати, що у своїй декларації новий голова Національного банку вказав 14 593 792 гривень заробітної плати та інші доходи, дві машини, квартири, а також земельну ділянку в анексованому Криму.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, за оцінками провідних світових банків у 2021 році очікується падіння курсу долара на світових ринках. Основна причина полягає в поступовому ослабленні привабливості долара після тимчасового сплеску попиту під час початку пандемії коронавірусної інфекції.
Як повідомляв портал Знай.uа, в Україні американська валюта у 2020 році, в середньому, буде тримати відмітку в 28,85 гривень за одну американську купюру. А ось під кінець року – 29,5 гривень за долар.
Також портал Знай.ua писав, що МВФ спрогнозував реальний ВВП України на 2023-2025 роки. На думку фахівців, після спаду в цьому році на 8,2% і відновлення в 2021-му на 1,1% і в 2022-му на 3%, в 2023 році зростання української економіки прискориться до 3,4%, в 2024-му – до 3,8%, в 2025-му – до 4%.