Сьогодні, 30 квітня відбудеться віртуальна зустріч міністрів закордонних справ країн "нормандського формату". Головними перемовниками виступають представники України, Німеччини, Франції та Росії. Заплановано обговорення питання врегулювання ситуації на Донбасі, а також оцінка готовності до проведення зустрічі лідерів "нормандської четвірки" в Берліні.
Напередодні онлайн-саміту не тільки українська сторона, але і європейські дипломати були вкрай спантеличені нетиповою поведінкою глави МЗС РФ Сергія Лаврова. Ситуацію прокоментував експерт Дмитро Сорокін для Хвилі.
Зазначається, що з інтервалом у добу – спочатку в програмі "Велика політика" на "Першому каналі" РФ, а потім у публічній лекції для студентів Сергій Лавров двічі перейшов на особистості українських чиновників. Главу АП Андрія Єрмака – на всі лади розхвалив, а іншого – віцепрем'єр-міністра з питань реінтеграції окупованих територій Олексія Резнікова – затаврував як неконструктивного саботажника, який зриває весь "мінський процес".
"За словами путінського міністра, саме Резніков блокує ті ініціативи, про яких Єрмак 11 березня домовився в Мінську з заступником глави АП Росії Дмитром Козаком. Саме Резніков озвучує тези української сторони, неприйнятні для РФ: "мінські домовленості" вимагають модернізації, ніякого особливого статусу для "республік" у Конституції, спочатку виведення військ і межа — потім вибори, і т. д. Окремо Рєзнікову дісталося за небажання вести "прямий діалог з Донецьком і Луганськом". Заради цієї шпильки Лавров навіть обдурив студентів, сказавши, що Тристороння контактна група – це Київ-Донецьк-Луганськ і посередники у вигляді Росії та ОБСЄ. Хоча в мінському протоколі від 5 вересня 2014 р. чорним по білому зазначено і скріплено в тому числі підписом посла Росії в Україні М. Зурабова, що ТКГ – це Україна, Росія та ОБСЄ", - зазначає експерт.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Сорокін таку поведінку Лаврова вважає певним сигналом, який різного роду "експерти" розтиражували у своїй улюбленій манері, тобто – неправильно і одномірно: "Мовляв, Єрмак – чи не зрадник, а Резніков діло каже. Репліки кремлівського чиновника слід детально розібрати, тому що вони яскравим чином характеризують сформовану ситуацію."
Експерт вважає, що б не творив Резніков, не справа Лаврова звертати на це увагу. Це суперечить дипломатично-бюрократичній логіці і доводить, що дані слова не треба сприймати буквально.
"Це не Лавров звертається до українських чиновників. Це не Росія "робить ставку на Єрмака" як написали особливо вразливі. Адже очевидно, що немає кращого способу знищити репутацію публічної людини в Україні, ніж похвалити його з Москви (переконливо доведено Медведчуком). А після нав'язливого славослів'я з вуст Лаврова будь-яка "ставка" "згорить". Це Путін ротом свого міністра закордонних справ посилає сигнал Володимиру Зеленському: "Володя, повернися в стан "до Парижа"".
Сорокін пояснює, у чому полягає основний меседж Путіна-Лаврова. Він дуже конкретний, і глава російського МЗС його особливо не приховує.
"За словами Лаврова, перед зустріччю лідерів «Н4» в Парижі були окреслені певні домовленості, які глави держав повинні були по-швидкому освятити: розведення військ по всій лінії зіткнення, політичне врегулювання, «прямий діалог Києва та Донбасу» і т. д. Замість цього Зеленський, користуючись реноме новачка, змішав усі карти: він почав сперечатися з викладеним у проекті спільної заяви і вимагати внесення змін. Що викликало справжню істерику у Владислава Суркова, який кидався на Єрмака зі словами «ми так не домовлялися!». В результаті Росія не отримала бажаного, а Зеленський, на подив багатьох, не тільки «не капітулював», а публічно виголосив низку неприємних і в чомусь навіть образливих для Путіна слів."
"На інерції паризької зустрічі був проведений обмін утримуваними особами. А потім, мабуть, у когось у Кремлі пазли склалися, і вони ще раз уважно вивчили, що казав Зеленський на тему війни і миру після вступу на посаду. І виявили головний меседж: я буду займатися пошуком світу в «мінському форматі» рік, а потім буде запущений «план Б». Володимир Зеленський у низці своїх виступів зазначав, що Україна хоче повернути тему Криму до порядку денного. А тепер подивіться, що говорить Резніков і опубліковано на його сайті міністерства. Заяв на кримську тематику не менше, ніж з приводу Донбасу. Тобто, Резніков робить рівно те, що позначив йому президент – публічно пов'язує окуповані території в одне ціле. А що ж робить Єрмак? Також рівно те, що позначив президент. З початку каденції Зеленського він чесно відпрацьовує досить токсичну позицію, орієнтовану не на Росію, як багатьом здається – а на Захід."
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, українці відзвітують про доходи і сплатять податки — з кого стягнуть 18%, перелік. Які штрафи передбачені за ухилення від сплати податків з доходу
Як повідомляв портал "Знай.ua", Шмигаль озвучив жорсткі правила — Україну чекає два роки карантинних обмежень. Українцям озвучили жорсткі умови карантину через Covid-19
Також "Знай.ua" писав, найбідніші та найбагатші області України – у Держстаті розповіли, де заробляють найбільше. Державна служба статистики України оприлюднила попередні дані про доходи та витрати населення