Сильні пожежі в Чорнобильській зоні в 2020 році змусили звернути увагу не тільки на проблему підпалів та спалювання сміття, але і те, що діється на закритій території.
Так жахливі фотографії показали в соціальній мережі Facebook - на них видно, що техніка, яка брала участь у ліквідації аварії на ЧАЕС - зникла. Правда варто відзначити, що зникла вона не вчора або сьогодні - щоб дізнатися деталі доскрольте до кінця матеріалу.
Десяти, якщо не сотні одиниць техніки, яка випромінює радіацію, розпродали або переплавили.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
У групі "Бойкот пожежних України" відзначили, що подібний підхід відображає діяльність української влади за всі роки незалежності.
"На прикладі долі кладовища з радіоактивним технікою під Чорнобилем (було/стало) можна чітко провести паралелі з розграбуванням України взагалі. Хапнути, вкрасти, забарижити, а після мене хоч земля горі!" - це девіз українських чиновників (у тому числі і ДСНС), у них переймають досвід і прості українці і це вже стало українською традицією", - зазначають у групі.
Варто відзначити, що розпродаж і розпил радіоактивного техніки на металобрухт вже давно не сенсація. Щорічно люди показують фото з карт і жахаються жадібності чиновників, які не бояться розпродавати радіоактивний метал.
Але ще в 2012 році урядова газета "Урядовий кур’єр" писала детальний розбір польотів - куди, навіщо і чому віддається на розпил Зона відчуження. Правда, з тих пір мало що змінилося і щорічно виникають скандали навколо того або іншого майна з Чорнобильської зони. А спорожніле кладовище техніки відмінне тому підтвердження.
"За моїми даними, пункти відстою забрудненої техніки Рассоха-1 і Рассоха-2 практично ліквідовані. А тут і на пункті захоронення радіоактивних відходів «Буряківка» зберігалося в загальному тільки бронетехніки і вертольотів понад 1300 одиниць", - говорив ще в 2012 році газеті "Урядовий кур’єр" відомий ядерник, доктор фізико-математичних наук, директор Інституту проблем Чорнобиля Володимир Токаревський.