У законопроєкт №257, який забороняє повернення банків їхнім колишнім власникам, додали суттєві правки, які дають шанси колишнім власникам Приватбанку отримати компенсацію.
Верховна Рада може голосувати не за той документ, який було внесено 19 грудня 2019 року. Про це повідомив "НВ. Бізнес". За даними видання, новий варіант законопроєкту містить всього шість сторінок, тоді як обсяг його першої версії становив майже 400 сторінок.
Новий проєкт вносить зміни лише до двох законів – "Про банки і банківську діяльність" та "Про систему гарантування вкладів фізосіб" в статті 79 і 54 відповідно – щодо оскарження рішень.
У теперішньому варіанті, за даними джерела, вже просто стверджується, що якщо рішення НБУ про націоналізацію або виведення банку з ринку визнається незаконним, то його власники мають право на отримання компенсації. Тобто доводити розмір збитків їм вже не буде потрібно. Упродовж 6 місяців після визнання дій НБУ незаконними, НБУ, Кабмін, НБУ і ексвласники фінустанови можуть провести перемовини про порядок, спосіб і терміни здійснення компенсації.
"У разі досягнення згоди, учасники переговорів укладають угоду у вигляді договору, істотними умовами якого є узгоджений порядок, способи і терміни компенсації. ... Загальний розмір шкоди, який може бути стягнуто з НБУ на користь колишніх власників банку, обмежується розміром збитку, крім моральної шкоди. У документі не уточнюється, за якими саме стандартами та параметрами буде визначатися збиток колишніх власників", – йдеться в публікації про оновлений законопроєкт.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Водночас наявний документ не бере до уваги попереднє становище фінустанови й не відновлює в правах його ексвласників, крім права на відшкодування шкоди.
"Також колишні власники банку матимуть можливість на компенсацію в разі скасування через суд рішення Фонду гарантування вкладів про введення тимчасової адміністрації й початку процедури ліквідації банку. А також якщо будуть визнані незаконними рішення Кабміну про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку (націоналізації) і подальші рішення Міністерства фінансів України, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку", – йдеться в матеріалі.
Нагадаємо, Нацбанк відсудив у Коломойського нерухомість на 100 мільйонів