Кабмін подав у Раду проект закону про засади адміністративно-територіального устрою України. Документ був зареєстрований 24 січня. Законопроект президент зобов'язав уряд подати в Раду до 1 січня 2020 року, однак він з'явився із запізненням у місяць.

Проект уточнить поняття адміністративно-територіальних одиниць в Україні. А також закріпить за урядом права утворення і ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміна їх меж. За Кабміном залишиться право визначати, яка кількість жителів необхідно для того, щоб населений пункт вважався містом, чи в місті утворювалися райони.

Кабмін Гончарука, фото: InfoResist

Отже, щоб населений пункт називався містом, необхідно, щоб в ньому було не менше 20 тисяч жителів, які проживають переважно в спорудах компактної забудови, а також промислові і переробні підприємства, підприємства комунального господарства і розвинена соціальна комунальна і транспортна інфраструктура.

В результаті, згідно з визначенням нинішні міста Бар (Вінницька область), Бережани (Тернопільська область), Берислав (Херсонська область), Кагарлик (Київська область) та багато інших вже не зможуть вважатися містами.

Популярні новини зараз

Бандитський Львів: хто такий Богдан Копитко, авто якого підірвали і розстріляли невідомі

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще
Столиця, фото з вільних джерел

Повідомляється, якщо населений пункт з чисельністю не менше 5 тисяч жителів буде складатися з переважно садибної забудови, а також мати залізничні вузли, гідротехнічні та інші споруди, такий населений пункт може називатися селищем. Інші ж вважатимуться селами. Один або кілька населених пунктів можуть об'єднатися в громаду. А об'єднання громад із загальною кількістю не менше 150 тисяч жителів буде вважатися районом. Область буде складатися з районів.

У законопроекті також хочуть закріпити порядок перейменування населених пунктів. Місцева рада повинна буде звернутися зі спеціальним поданням в Кабмін, той підготує проект рішення для Верховної Ради, а вона повинна буде проголосувати за нього. А ось для перейменування громад рішення Ради не буде потрібно, Кабмін зможе це зробити сам після звернення органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, Львів ризикує потонути у смітті, суд "зарубав" грандіозний проєкт Садового

Як повідомляв портал "Знай.ua", Зеленський вніс новий законопроєкт про кримінальні покарання за кордоном

Також "Знай.ua" писав, що борги за комуналку закриють кордон просто перед носом, кому світять нові обмеження