Зміна влади та позачергові вибори до Парламенту у 2019 році принесли за собою вітер змін в українському законодавстві. І через інтенсивну роботу депутатів у 2019 році, з 2020 року чинності набиратимуть нові реформи, про які ми зараз і розповімо.
Зокрема можна виділити чотири основних реформи, введених Верховною Радою в кінці 2019 року:
- Земельна реформа;
- Адвокатська монополія;
- Гральний бізнес;
- Зняття депутатської недоторканності.
Пройдімось детальніше по кожному з пунктів.
Земельна реформа
Реформа, про яку не говорив лише лінивий. Подейкують що чинності вона набере вже з 3 жовтня 2020, а поки 3 січня на сайті Верховної Ради з'явився оновлений текст документа, що містить наступні пункти:
- купувати землі сільськогосподарського призначення будуть мати можливість тільки громадяни України, держава, територіальні громади та юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками яких є громадяни, Україна, держава, територіальні громади;
- розрахунки за продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення будуть здійснюватися тільки в безготівковій формі, що має виключити можливість існування тіньового ринку;
- покупці земельних ділянок сільськогосподарського призначення зобов'язані будуть підтверджувати джерела походження коштів, за рахунок яких набувається право власності;
- максимальний розмір земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть бути зосереджені в одних руках становить десять тисяч гектарів;
- на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях, Автономній Республіці Крим заборонено здійснювати відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
- до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення не може бути менше їх нормативну грошову оцінку. За даними Геокадастр середній показник нормативно-грошової оцінки землі в Україні становить 27 499,72 грн за 1 гектар.
Адвокатська монополія
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
З впевненістю можна заявити, що адвокатську монополію найближчим часом скасують.
Ще у вересні 2019 Зеленський подав у Верховну Раду України законопроект про скасування адвокатської монополії. Уже в листопаді 2019 Конституційним судом України законопроект був схвалений, і було дозволено внести зміни до Конституції, виключивши положення щодо представництва осіб в судах тільки адвокатами. А 14 січня 2020 ініційований Президентом України законопроект був попередньо підтриманий в першому читанні. Тепер його необхідно провести через сесійний зал у другому читанні. Тому, швидше за все, заблокувати монополію зможуть не раніше, ніж в лютому 2020 року - на другій сесії Верховної Ради IX скликання.
Гральний бізнес
Його планують вивести з тіньового сектору. Адже хоч і з другої спроби в першому читанні парламент все ж підтримав скандальний законопроєкт № 2285-д про легалізацію грального бізнесу в Україні.
У положеннях законопроєкту містяться такі істотні умови:
- зали для азартних ігор дозволяється розміщувати виключно в 3-х, 4-х і 5-зіркових готелях. Площа таких кімнат повинна становити не менше 500 квадратних метрів, а кількість ігрових автоматів в одному закладі не повинна перевищувати позначку 40 тис. одиниць
- обладнання, що використовується для проведення азартних ігор має відповідати загальноприйнятим міжнародним стандартам;
- гравцем може бути тільки особа, яка досягла 21-річного віку;
- кожна людина, перед візитом в ігровий зал повинна бути ідентифікована паспортом.
Скасування депутатської недоторканності
З 1 січня 2019 клопотання про затримання, обшуку або прослуховування народного депутата розглядати слідчий суддя апеляційного суду. У питаннях корупції - слідчий суддя Вищого антикорупційного суду. Узгодження і відкриття кримінального провадження має право здійснювати тільки генеральний прокурор.
Одночасно, депутатам гарантується свобода їхньої політичної діяльності. А це значить, що ніякої відповідальності за результати голосування на засіданнях або висловлювання в рамках парламенту депутат нести не буде, за винятком наклепу або образи.
Нагадаємо, раніше в партії "Слуга народу" з'явилася унікальна людина, з "унікальними" ідеями.
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні хочуть заборонити продаж електронних і традиційних цигарок і різних тютюнових виробів особам, яким немає 21 року.
Також "Знай.ua" писав, що 31 січня Великобританія офіційно покинула Європейський Союз.