Однією з найважливіших подій стала зустріч Президента України Володимира Зеленського з Державним секретарем США Майком Помпео, що відбулася 31 січня в Офісі Глави держави на Банковій. Одразу після перемовин результати були озвучені на брифінгу, де зібралося понад 100 як українських, так і іноземних журналістів. Подробиці дізнавалися Знай.ua.
Локомотиви, скасування мита та заклик до розбудови інфраструктури
Говорячи про сумісні стратегічні плани, Володимир Зеленський зазначив, що 2020-й стане роком, в якому відчутно збільшиться інвестиційна співпраця між Україною і США.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
"Ми зацікавлені разом з американською стороною посилити розвиток залізничної галузі України. Міністерство інфраструктури та "Укрзалізниця" вже ведуть переговори про закупівлю нової партії локомотивів американського виробництва. Також розраховуємо, що США зможуть усунути торгівельні обмеження: такі, як захисні мита на імпорт сталі у розмірі 25 % - це чутливе питання металургійного експорту. Тож ми сподіваємося на скасування цього мита для України", – зазначив Президент України в ході брифінгу.
Також мова йшла і про будівництво доріг, мостів та проектах з видобутку природного газу і нафти.
"Ми запрошуємо великий американський бізнес для розбудови інфраструктури України та участі в проектах наших мостів і доріг. А також – у проектах з видобутку українського природного газу та нафти. Очікуємо на участь американських компаній у конкурсах на розробку ділянок Чорноморського шельфу", – наголосив Володимир Зеленський.
Не обійшлося і без "творчих відступів" – Президент України висловив загальне ставлення до подальших відносин на прикладі цитати відомого політики.
"Вчора, 30 січня, народився один з американських видатних політиків Франклін Рузвельт. Він сказав: "Єдиною перешкодою наших планів на завтра можуть бути наші сумніви сьогодні". У держави Україна сьогодні немає жодних сумнівів щодо стратегічного партнерства із Сполученими Штатами Америки, а тому ми впевнені в успішній реалізації усіх наших спільних планів", – відзначив Глава держави.
Позиція США: Крим – український, реформа оборонного сектору та боротьба з корупцією
В свою чергу, Майк Помпео зазначив, що США продовжують підтримувати Україну і пояснив, що бачить прогрес у країні.
"Безумовно, зараз США працює над тим, щоб в Україні було верховенство право. Ми продовжуємо підтримувати сильні антикорупційні зусилля України. Ми продовжуємо підтримувати Україну зі вступ в НАТО і Європейський союз. Ми випустили кримську декларацію, де чітко вказано, що Крим – український. США ніколи не визнає Крим російським", - розповів Помпео на брифінгу.
За словами Державного секретаря США, зараз вони працюють над тим, щоб Україна розбудувала верховенство права, інвестиційний клімат, реформувала оборонний сектор і енергонезалежність.
"Українці повинні знати, що Україна є важливою країною – це не просто географічне серце у Європі, це фактично оплот і фортеця між Східною Європою і авторитаризмом. Це, безумовно, країна, яка кормить європейців, труби, які обігрівають Європу. У нас є чіткий посил – США бачить Україну, як країну, яка бореться за свободу, демократію і благополуччя. Ми продовжуємо підтримувати Україну, зокрема і сильні антикорупційні зусилля", – підкреслив під час виступу Майк Помпео.
Також Держсекретар США зазначив, що перед перемовинами вони разом із Володимиром Зеленським відвідали Церкву Святого Михайла і меморіал, аби віддати шану загиблим. І висловив своє співчуття відносно того, що майже 14 тисяч українців загинули і багато поранені у тому конфлікті, який відбувається зараз на Донбасі.