Міністр культури України Володимир Бородянський представив текст нового законопроекту про протидію дезінформації, який розроблений його відомством. Українці вже активно обговорюють документ. До 28 лютого документ планують внести в Раду і в ході обговорень зміни до нього.

ІНДЕКС ДОВІРИ ДО ЗМІ
Обмеження на ЗМІ будуть накладатися через звернення уповноваженого до суду. Чиновники пропонують присвоювати індекс довіри медіа, які дотримуються стандартів журналістики. Медіа, яка добровільно пройдуть перевірку на індекс довіри, отримає спеціальний знак. Присвоювати ці індекси будуть якісь громадські організації.

Важливий момент – створення організації журналістського самоврядування. Видання з посвідченнями від цієї організації будуть отримувати посилений захист від держави. Зокрема, отримають безкоштовну правову допомогу у кримінальних справах від держави і охорону у разі загрози життю.

Бородянський представив новий законопроект, фото Іnformator

ШТРАФИ "ДО ЗАКІНЧЕННЯ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ"
Прозвучала і позиція влади щодо штрафів для ЗМІ. Адміністративна відповідальність наставатиме за третій факт дезінформації протягом року. ЗМІ може або добровільно спростувати дезінформацію, або штраф накладатиметься відразу після звернення уповноваженого до суду. За поширення дезінформації буде штраф в 1000 мінімальних зарплат, якщо спростування йде добровільно і в 2000 мінзарплат, якщо через суд. Це гігантські суми – від 4,7 до 9,4 мільйонів гривень.

Популярні новини зараз

"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Показати ще

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Крім грошових штрафів, за дезінформацію буде передбачено й реальний термін на 2-5 років. Кримінальна відповідальність настає, якщо дезінформація стосується питань нацбезпеки. Для розповсюджувачів цієї інформації – від 5 000 до 10 000 неоподатковуваних податком мінімумів штрафу (85-170 тисяч гривень) або виправні роботи на строк від 1 до 2 років.

Верховна Рада

Для медіа, що поширюють дезінформацію через комп'ютерні системи та ботів, а також фінансує це – тюрма до 5 років. Термін світить і тим, хто займається дезінформацією повторно, а також за попередньою змовою групою осіб. Тут вже до 7 років в'язниці.

Нагадаємо, що в цьому році в Україні запровадять нові дорожні та номерні знаки, які стосуються електричних автомобілів.

Як повідомляв портал Знай.uа, мільйонні штрафи та в'язниця: влада виходить на стежку війни зі ЗМІ.

Також портал Знай.uа писав, що "євробляхерам" дали останній шанс, але пощастило не всім.