Україні потрібно виконати ряд умов, аби отримати черговий валютний транш від Міжнародного валютного фонду.
Про це заявила перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова в інтерв'ю порталу "Мінфін".
Перш за все, Україна повинна ухвалити зміни до законопроєкту про ринок землі та проєкту закону №2571 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо окремих питань функціонування банківської системи", який пропонує зробити неможливим повернення націоналізованого банку попереднім власникам.
"Зрозуміло, що цього року часу в нас уже немає – питання відкладається на наступний рік. Чи є перенесення чимось страшним? Відповідь – ні. Українська економіка виглядає найкращим чином за останні "надцять" років. Усі параметри на відмінному рівні: інфляція, резерви, співвідношення держборгу до ВВП. Міжнародні інвестори дуже уважно дивляться на ці показники. І чим вони кращі, тим дешевше ми можемо позичати гроші. Це означає, що Міністерство фінансів менше витрачає на обслуговування держборгу і дефіцит держбюджету не зростає", – сказала Рожкова.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Перша заступниця голови Нацбанку України заявила, що транш від МВФ стане важливим сигналом для інвесторів для того, щоб вони вкладали гроші в країну.
"Це якір для реформ, сигнал для інвесторів. МВФ у післякризових країнах – це як знак якості. Якщо країну кредитує Фонд, значить, вона рухається правильним шляхом, її можна кредитувати, інвестувати в її боргові папери. Далі повинні слідувати реформи, завдяки яким у країну прийдуть прямі іноземні інвестиції. А це вже дасть зростання економіки, робочих місць", – сказала заступниця голови НБУ.
Зазначимо, що 7 грудня 2019 року Україна і Міжнародний валютний фонд домовилися про нову програму співпраці терміном на три роки в розмірі 4 млрд спеціальних прав запозичення (приблизно $5,5 млрд).
Нагадаємо, народний депутат від президентської фракції "Слуга народу" Олексій Устенко потрапив у гучний скандал. Він заявив, що Україна нібито сама спровокувала анексію Криму, "прийнявши" у 2014 році закон про мову.
Як повідомляв портал Знай.uа, у Путіна зробили "реверанс" Зеленському: мир на Донбасі, формула Штайнмайєра та інші "обіцянки" Лаврова.
Також портал Знай.uа писав, що Зеленський підписав доленосний для України закон: торгувати з Росією більше не будемо.