Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет окреслив чотири головні проблеми, з якими мають справу іноземці в Україні. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
За словами Дубілета, можна виділити чотири великі проблеми. Перша з них — залишатись в Україні більш, ніж на 90 днів. Для цього потрібна поважна причина на зразок хвороби чи роботи. Також потрібно зібрати чималий пакет документів, в тому числі — про власника квартири, яку іноземець орендує. В готелі жити не можна.
“На практиці багато іноземців просто порушують ці правила і потім платять штраф. Теж не дуже приємна процедура”, - зазначив Дубілет.
Іншою проблемою є отримання дозволу на навчання чи роботу в Україні. Для цього необхідно виїхати за кордон, там отримати необхідну візу, а потім повернутись. В Києві отримати таку візу не можна, при чому як громадянам країн, з якими Україна має безвізовий режим, так і громадянам інших країн.
“Ось це явище викликає в іноземців особливу «любов» до нашої країни”, - прокоментував Дубілет.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Третя проблема — необхідність очних візитів до органів державної влади, які, за словами Дубілета, є не найкомфортнішими. Це призводить до додаткових витрат як для іноземців, так і для державного бюджету.
Проте, Дубілет відзначив, що Україна вже навчилась надавати е-сервіси для іноземців.
“Так працює електронна віза для країн на зразок Австралії. За таким принципом потрібно зробити е-сервіси і тут”, - сказав міністр.
Чевертою головною проблемою, з якою стикаються іноземці, Дубілет назвав відкриття рахунків в українських банках. Через велику зарегульованість цього питання банки часто не хочуть зв’язуватись з іноземцями, хоча це могло б принести додаткові ресурси банківській системі.
“Теоретично для іноземців (не тільки тих, хто в Україні) можна зробити відкриття рахунків повністю дистанційним (за допомогою сервісів на кшталт Equifax). Українська економіка від цього сильно б виграла”, - вважає Дубілет.
Нагадуємо, що раніше Дубілет оприлюднив статистику того, скільки українців виїхало за кордон протягом минулого десятиліття.
Як повідомляв портал "Знай.ua", НБУ звітував про "покращення", але заробітчани довели протилежне.
Також "Знай.ua" писав, коли українці житимуть краще за поляків: з'явився неочікуваний прогноз.