Заступник голови Міністерства культури Анатолій Максимчук розповів про нові правила для роботи українських ЗМІ. Так, відомство пропонує запровадити посаду омбудсмена з питань інформації, який шукатиме фейки і подаватиме на авторів до суду. Про це пише Liga.net.
Також за поширення дезінформації можуть ввести адміністративну і кримінальну відповідальність. Максимчук зазначив, що дезінформацією не будуть вважатися оцінні й критичні судження, сатира або недостовірна інформація, яка не шкодить суспільним інтересам.
У той же час медіа можуть нести адміністративну відповідальність, якщо не повідомляють свої джерела.
ЗМІ при публікації новин вказуватимуть "індекс вірогідності", який буде присвоюватися незалежною організацією.
Світло з'явиться, але не скрізь: скільки днів знадобиться на відновлення енергосистеми
Нові правила бронювання з 1 грудня: хто підпаде під мобілізацію ТЦК вже за тиждень
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
"Якщо це новини, то вони повинні відповідати тим критеріям, які розроблені", - заявив чиновник, не пояснивши, хто буде розробляти ці критерії.
Крім того, засоби інформації зобов'яжуть вказувати авторів новин і маркувати ті з них, на які "надійшла заява про спростування".
За словами глави Мінкульту Володимира Бородянського, законопроект про протидію дезінформації може бути внесений у Раду вже в грудні.
Як повідомляв портал Знай.uа, 13 листопада Комітет Ради запропонував концепцію, яка може стати основою нового законопроекту про медіа.
Також портал Знай.uа писав, що новий указ Зеленського викликав неоднозначну реакцію серед журналістів.