Наприкінці жовтня в житті народного депутата від “Слуги народу” Романа Грищука сталася радісна подія - його дружина народила сина. Для екскерівника студії “Мамахохотала” та Ганни Гресь - це первісток. Вже відомо, яке ім’я подружжя дало малюкові.
Знай.ua звернувся до Романа за коментарем, аби дізнатися подробиці про народження дитини, але поспілкувалися ми й про зміни, що відбулися у партії “Слуга народа”.
Романе, розкажіть, де народжувала ваша дружина?
Це звичайний державний пологовий будинок на Борщагівці у Києві, номер три. Із цікавого - не очікував, що такий великий подарунок від держави. Коробка з усім необхідним (бебі-бокс). Розпаковку навіть зняли на відео.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Чи вдалося вам взяти невелику відпустку після народження первістка?
Ні, абсолютно, тому що на наступний день після народження дитини вже був на засіданні Верховної Ради. Син народився о 19:19 30 жовтня, а 31-го я був на роботі.
Чи були присутні на пологах дружини?
У дружини був кесарів розтин. Я не знаходився в операційній, але одразу ж дитину, коли вона народилася, дали мені першому. Це не зовсім те поняття, яке закладають у партнерські пологи, але я постійно був поруч.
Які перші враження від батьківства?
Звичайно, коли це первісток, ще й хлопчик, просто надзвичайні!
Як обирали ім’я дитині?
Я не скажу, що це було просто, хоча ми люди творчі. Але з одного боку, хотілося ім’я милозвучне, з іншого - це не було однозначне рішення: тільке таке ім’я, без жодного іншого варіанту. Ми до кінця не були ще впевнені, навіть коли вже народився син. Але одразу треба було подавати на свідоцтво про народження, і ми вирішили взяти той варіант, що був. Це - Тимофій.
Як вас привітали колишні колеги та інші депутати?
Ексколеги привітали ще під час, як тільки дізналися, що народилася дитина. І в день виписки були: і квіти, і кульки, і привітання, тобто моя команда з минулої роботи приходила підтримати до пологового будинку.
У Верховній Раді також були привітання, тому що я написав пост у соцмережі. Майже зі всієї фракції приходили і вітали. Більш досвідчені батьки розказували, як себе поводити, які лайфхаки є. Ті люди, у яких є діти, вони дійсно розуміють, наскільки це важливий момент в житті.
З’їзд партіі “Слуга народу”, що відбувся 10 листопада, співпав майже і з днем народження дружини, і ще первісток, і взагалі дуже багато подій. Як ви все встигаєте?
Все-таки робота стоїть на першому місці, проте намагаюся якомога скоріше повертатися додому, до родини, тому що не хочеться втрачати момент росту дитинки, найкращі моменти в житті.
Дружина зрозуміла, що цей день народження буде не таким, як зазвичай. Ми нікуди не ходили, відсвяткували вдома дуже по-сімейному, без чогось помпезного. Поки що вона не виходить ще з малим.
У дружини немає післяпологової депресії?
Ні, але важко. Вона не висипається, потрібно постійно вставати, кормити, доглядати за дитинкою. Є відчуття недосипа і в неї, і в мене, але щастя переважає.
На з’їзді “Слуги народу” обрали нового главу політсили. Чи потрібні були ці зміни?
Звичайно, тому що пан Разумков - спікер парламенту. Він повністю в роботі парламенту, а партію, враховуючи, що вона дуже стрімко росте, потрібно розбудовувати. Тому я вважаю, що пан Корнієнко є найкраща кандидатура, яка може бути. Я дуже радий, що з’їзд повністю одноголосно підтримав пана Олександра. Перед ним і перед нами тепер стоїть дуже важлива задача - це розбудова партії з новим підходом взагалі до того, чим має бути політична сила.
Які, на ваш погляд, були недоліки в роботі партії?
Дивіться, у нас така ситуація окрема вийшла. Зазвичай спочатку створюється партія, потім партія іде, іде, іде... до того, щоб потрапити у владу, парламент, і, можливо, взяти там більшість - це взагалі якась недосяжна ціль для будь-якої партії. Тут же зворотня виходить історія. Є політична сила, яка одразу взяла найбільшу кількість представників в парламенті, а після цього лише починає розбудовуватися. Тобто все не так, як має бути, але від цього, можливо, й більш цікаво і правильно.
Не обійшлося на з’їзді без жартів над Тищенком через його переписку з Джокером. І ви пожартували трохи у соцмережі. Микола не ображається на вас?
Микола насправді дуже відкрита людина. І той образ, який йому намагаються малювати якісь ЗМІ, не відповідає дійсності. Коля надзвичайно щира людина, і він дійсно щирий в своєму прагненні зробити для країни найкраще. Я в цьому абсолютно впевнений. Те, що є деякі певні нюанси, як довірливість чи своя картина світу, яка є у Миколи, вона, звичайно, може бути для когось незрозуміла або смішна. Але щирий намір Миколи, я думаю, не підлягає сумніву.
Після казусів, які сталися з Тищенком та іншими депутатами, чи стали ви більш обережним у переписці з кимось? Як перевіряти, чи реальна людина? Є якісь секрети?
Секрет в тому, що просто не пиши того чи не говори про те, що може видатися неправильним. Так само я не боюся в парламенті користуватися телефоном і переписуватися, тому що мені нема чого приховувати. Якщо щось і сфотографують - там немає нічого компрометуючого. Це найкращий захист від цього.
Перевірка депутатів на поліграфі - це дійсно був потрібний крок, на ваш погляд? Є думка, що тест зроблений неправильно, тому все було більше схоже на фарс.
Я член комітету освіти і наук і на наукові дослідження спираюсь. А вони показують одне, що поліграф - це не надійний метод для того, щоб визначити, бреше людина чи ні. Він не використовується правоохоронними органами. Звучить красиво і виглядає картинка непогано, але чи можна за результатами свідчень на поліграфі сказати, що це 100% правда чи ні? Я не впевнений. І наука каже зворотнє.
Воно в той момент виглядало, як фарс, але розібралися в питанні. Там дійсно не було жодної корупційної складової. І 12 листопада ми проголосували за закон 2047, з приводу якого виник скандал. 378 народних депутатів підтримали. Тобто тоді було непорозуміння і якісь взаємні звинувачення, і потім цей фарс з назвою поліграф, а як висновок цього факту - одноосібно парламент проголосував за законопроект про “оціночні майданчики”.
Багато хто критикує законопроект про ринок землі. Як ви ставитеся до цього?
Ми за зняття мораторію. Верховна Рада не продає землю - ми даємо можливість людям чесно і правильно це зробити. Якщо у тебе є пай і ти хочеш його продати - продавай, не хочеш - не продавай, хочеш здати в оренду - ти матимеш змогу здати в оренду так само, як і зараз, тільки ти за це будеш отримувати більше грошей на відкритому ринку, чим на темному, який є зараз.
Юлія Абрамова
Нагадаємо, раніше Роман Грищук розповів в інтерв'ю Знай.ua, як змінилося його життя після початку політичної кар'єри. Нардеп зізнався, чому мріє повернутися до школи.
Також повідомлялося, що дружина "слуги народу" Грищука показала у відео, що можна отримати від держави після народження дитини.
У бесіді зі Знай.ua дружина Миколи Тищенка від "Слуги народу" розкрила правду про чоловіка та прокоментувала чутки навколо їхньої родини.