Впродовж останнього місяця Адміністрація президента виявилася чи не "найпривабливішим" місцем для проведення акцій протесту. Тут відбулося щонайменше 4 масштабних мітинги, сліди яких залишаються під стінами Офісу Володимира Зеленського й досі. Знай.ua відвідали одну з головних урядових будівель, аби оцінити наслідки цих "штурмів".
Від квартир переселенцям – до вимог звільнити міністра
Кардинальні зміни помітні практично з сусідніх вулиць – як тільки-но повертаєш до резиденції президента. Вже за 100 метрів вимальовується контрастна різниця між "до" та "після".
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Майже весь двір завішаний плакатами – вони не тільки поруч із головним входом в будівлю, а й напроти, на "алеї стягів".
Мітинг підприємців з різних міст України щодо скасування законів № 128-ХІ, 129-ХІ, зібрання учасників акції "Справам Майдану труба?", яку відвідали і родичі загиблих Героїв Небесної Сотні. А до цього – дві масштабних хвилі багатотисячного натовпу під час ходи "Ні капітуляції", що відбулися 2 та 14 жовтня. І це лише перелік найгучніших "штурмів", які побачили стіни Офісу Володимира Зеленського.
Тож не дивно, що серед залишеної "атрибутики" можна побачити чималий перелік звернень у різних напрямках.
З вікон резиденції одразу видніється цілий ряд розвішених за кілька метрів полотен – всі вони різнотематичні. На кожному прапорі своя символіка: від ГО "Громадський рух учасників АТО та громадян з тимчасово окупованої території "Нова нація"", із написом "Свободу політв'язням", із гербом кримських татар та намальованим козаком із оселедцем.
А доповнюють "галерею", що майорить у дворі та на стінах Адміністрації, плакати з конкретними вимогами: "Зеленський, почуй підприємців, а не олігархів!", "Ні продажу землі під час війни", "Вимагаємо звільнення міністра Оксани Коляди", "Владо, почуй нас!!! Переселенці-учасники АТО заслуговують на повагу та власне житло!!!".
Серед інших виділяється емоційне звернення стосовно призначеної у вересні заступника керівника Офісу президента від учасників бойових дій: "Аня Коваленко сепарша?!?! Зеленский, наведи лад у своєму Офісі!".
Мітинги продовжили довготривалі акції: "А інакше ми не будемо почуті"
Поруч із будівлею облаштований і з десяток наметів: прямо під стінами Адміністрації та напроти, неподалік від відомої архітектурної пам'ятки – Будинку з химерами.
У більшості з них ми так і не побачили "власника оселі", але ж поруч із кількома чергують "господарі".
А одним з найбільших є, напевно, намет із написом "Крим – це Україна", який облаштували три громадських організації: "Співвітчизник", "Союз залізничників України" та "Стоп сепар". Поруч видніється кілька пляшок із водою та теплі речі.
Найпомітнішими серед усіх є двоє чоловіків, що прибули до стін Адміністрації президента з особистою проблемою. Стоять вони в "секторі" звернень підприємців, тримаючи великий плакат із коротким поясненням ситуації, в якій опинилися.
Подробиці про тривалість свого перебування під Офісом Володимира Зеленського нам ці люди не розповіли, але один з них надав коротенький коментар.
"Ночуємо чи не ночуємо – це не так важливо. Ми стоїмо тут, аби досягти конкретної мети – хоч у кожного вона своя, та всі вони мають об'єднуючий фактор: завдяки цим цілям наша країна стане кращою. Стоїмо. А інакше не будемо почуті. А завдяки туристам, які проходять повз та фотографуються з нами, наш меседж буде тільки поширюватися і посилюватися підтримкою інших українців", – повідомив один із присутніх активістів.
На питання, чи не сваряться місцеві прибиральники, нам відповіли, що поривань все це негайно прибрати не було.
Напевно, вже невдовзі цей "арсенал" поповниться ще низкою вимог – тоді двір Адміністрації перетвориться на справжній "музей прохань українців" просто неба. І, судячи з демократичного ставлення уряду, це цілком можливо.