Це є наслідком багатьох «традицій», головна з яких – не зробити нічого на рівні місцевого самоврядування, щоб за проміжок між опалювальними сезонами модернізувати існуючі системи теплопостачання.
У цьому переконаний радник прем'єр-міністра України Юрій Голик, якого цитує Обозрватель.
«Всі завжди впевнені, що тепло все одно дадуть. Продавлять Нафтогаз, зроблять рішення суду, напишуть листа прем'єру або президенту, влаштують істерику, вийдуть на демонстрацію, вчергове пообіцяють заплатити борги і справно платити поточні платежі та інші щорічні дії. Які призводять до одного. Роки йдуть. Нічого не змінюється», - переконаний радник прем'єра.
Голик, який раніше був радником голови Дніпропетровської ОДА, нагадав, що команда губернатора Дніпропетровщини у 2016 році за рахунок інвесторів перевели три міста – Марганець, Покров і Нікополь – на альтернативні котельні.
«На альтернативних котельнях, до речі, увімкнення/вимкнення опалення і регулювання його потужності відбувається в прямому сенсі цього слова «по дзвінку» і за півгодини», - зазначив він.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Голик висловив жаль з того приводу, що їхній приклад ніхто не наслідував. Тому він просить керівників міськими господарствами, які не можуть «наважитися на кардинальні зміни і непопулярні рішення», хоча б задуматися про економію.
Як повідомляв Голик раніше, за чотири роки бюджет розвитку Дніпропетровської області вдалося збільшити майже в 20 разів. Також за цей час споживання газу в області зменшилася на 24%. За його слова, тільки завдяки переведенню трьох міст на альтернативне опалення, за 10 років буде зекономлено близько мільярда гривень, які раніше доводилося б вкладати у підтримку опалювальної системи.