У четвер, 3 жовтня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект про концесії. 257 нардепів проголосували за законопроект № 1046.
Відповідно до прийнятого закону, держава відтепер має право зобов'язати приватний сектор виконувати інвестиційні, соціальні, екологічні та інші норми на весь період концесії. При цьому, у державній власності зберігається як існуюче, так і новостворене майно.
"Водночас, державний бюджет отримуватиме частку доходів від діяльності приватного інвестора у вигляді концесійних платежів".
Прийнятий закон дасть змогу державі залучати інвестиції для оновлення та підвищення ефективності використання інфраструктурних об’єктів.
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Державно-приватне партнерство передбачає залучення радників та незалежних експертів, у договорі передбачається можливість заміни концесіонера.
За словами народного депутата від "Слуги народу" Роксолани Підласа, хоча в Україні наразі працює близько 150 договорів про концесію, вони не є успішними. У той же час, у ЄС механізм державно-приватного партнерства дозволив реалізувати 1800 проектів на суму понад 300 млрд євро.
Нагадаємо, озвучено головні теми зустрічі Зеленського з Трампом.
Як повідомляв портал Знай.ua, Зеленського проінструктували перед зустріччю з Трампом.
Також Знай.ua писав, держсекретар США Майк Помпео заявив, що Білий дім не має наміру публікувати стенограму розмови Зеленського з Трампом.