У Європейському парламенті дев’ятого скликання депутати створили неформальну групу "друзів європейської України".

Створили таку неформальну групу підтримки 50 євродепутатів з шести фракцій Європарламенту. Своїми головними цілями "друзі європейської України" називають політичну підтримку нашої держави та сприяння її економічній інтеграції в ЄС.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

24 вересня у Брюсселі відбулося установче засідання групи. Вів засідання євродепутат з фракції "Оновити Європу" Пятрас Ауштрявічюс. Він оголосив, що увійти до цієї неформальної групи захотіли 50 євродепутатів з шести фракцій Європарламенту.

На установчому засіданні групи "Друзів європейської України" було також названо основні цілі неформального об'єднання. Це - політична підтримка України та економічна інтеграція країни до ЄС.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

"Ми повинні все зробити, щоб питання України завжди було на порядку денному, щоб ніхто не сказав, що це другорядне питання", — зазначив литовський політик.

Пятрас Ауштрявічюс

На установче засідання завітали й народні депутати України, зокрема голова комітету з питань інтеграції з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе з "Європейської солідарності", перший заступник голови цього комітету Вадим Галайчук і заступниця голови комітету Марія Мезенцева (обидва входять до "Слуги народу").

Євродепутати засипали українських колег цілою низкою запитань щодо останніх подій в Україні. Найбільше їх цікавили деталі скандалу з "формулою Штайнмаєра", ситуація довкола колишньої очільниці Нацбанку Валерії Гонтаревої, а також відкриття кримінальної справи щодо голови Верховної Ради попереднього скликання Андрія Парубія, якого запідозрили в тому, що він нібито рганізував заворушення 2 травня 2014 року в Одесі. Це провадження Сандра Калнієте назвала "дуже дуже тривожними".

Також євродепутатів цікавило, чого чекати від нового виборчого законодавства в Україні після того, як Зеленський ветував виборчий кодекс, ухвалений влітку. Це запитання задав українським депутатам постійний доповідач Європарламенту щодо України Міхаель Ґалер.

Засідання євродепутатів, що входять до групи друзів України у Брюсселі

Нагадаємо, Європейський парламент підтримав резолюцію, яка стосується українських політв'язнів в Росії

Як повідомляв портал Знай.ua, експерт пояснив, чому Пентагон зацікавлений у виділенні Україні військової допомоги

Також Знай.ua писав, у США оголосили про імпічмент Трампу через секретну розмову із Зеленським