Для українських фермерів, які виявлять бажання збільшити земельний банк, у Мінекономіки анонсували компенсації. Для них після зняття мораторію в Україні будуть діяти механізми компенсації за кредитами.
Про зміни на ринку землі повідомив заступник міністра економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький.
"Потрібно взяти кредит, придбати, подати документи й отримати компенсацію, як зараз діє компенсація за іншими напрямками ... При цьому потрібен статус сільгоспвиробник", – пояснив заступник міністра.
Тарас Висоцький уточнив, що мається на увазі компенсація на рівні облікової ставки НБУ – 16,5%. В подальшому заплановано запуск Фонду часткового гарантування, який спростить доступ до кредитування.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Повідомляється, що придбати у власність землю сільськогосподарського призначення в Україні зможуть тільки резиденти України – юридичні та фізичні особи. На іноземців й надалі будуть поширюватися обмеження норм чинного законодавства.
"Згідно з чинним Земельним кодексом, іноземці не можуть купувати й отримувати у власність будь-які землі. Стаття 82 – її дія триває", – зазначив він.
Заступник міністра застеріг про заплановані обмеження концентрації землі у власності пов'язаних осіб. Розмір обмеження складає максимум 15% в межах області і не більше піввідсотка – в межах країни. Норми не будуть поширюватися відносно орендованих земель.
Державні та комунальні землі продаватимуть через аукціон, де стартовою ціною буде нормативна грошова оцінка. Законопроект щодо відповідних норм та принципів подадуть до 1 жовтня.
Оскільки раніше президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення саме до 1 жовтня, а Верховній Раді – скасувати земельний мораторій до 1 грудня 2019 року.
Володимир Зеленський під час візиту до Туреччини анонсував, що ринок землі в Україні буде створено найближчим часом.
Нагадаємо, раніше Радченко запропонував поетапну модель в зеиельній реформі, що передбачає тимчасове обмеження доступу іноземців
Як повідомляв портал "Знай.ua", Володимир Зеленський признався, які питання в майбутніх переговорах з Путіним вважає найскладнішими
Також "Знай.ua" писав, що Зеленський дав прочухана двом помічникам Богдана