Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко несподівано повідомив про обмін Володимира Цемаха. Так, за його словами, ймовірно, Цемах був причетний до краху літака MH17 і обмін був вимушеним кроком. Про це Пристайко заявив в інтерв'ю німецькій газеті "Die Welt", повідомляє прес-служба МЗС України.
"Ми не могли спокійно дивитися, як наші громадяни повільно вмирають", – про це він заявив газеті "Die Welt".
За його словами, Україна змушена йти на складні компроміси заради своїх громадян. І навіть всупереч тому, що рішення України були надто складні для Нідерландів.
"І ми усвідомлюємо, що наше рішення було складним і для багатьох наших міжнародних партнерів, зокрема, Нідерландів. Ми розраховуємо на розуміння вимушеності такого кроку", – зазначив він.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Разом з тим, за словами Вадима Пристайка, Україна у співпраці з Міжнародною слідчою групою (JIT) зробила все, щоб цей крок не вплинув на інтереси слідства у справі катастрофи літака МН-17.
"Російська Федерація повинна виконувати свої зобов'язання відповідно до Резолюції РБ ООН № 2166 і співпрацювати зі слідством. А практика арештів українських громадян та взяття їх в заручники, щоб потім шантажувати Україну і міжнародне співтовариство має бути припинена", – підкреслив глава МЗС.
"Це без сумніву успіх, оскільки додому повернулися 35 невинних людей, які фактично були полоненні. Дехто, як Олег Сенцов, мали провести за гратами 20 років. Не буде перебільшенням сказати, що окремим заручникам обмін врятував життя, оскільки жахливі умови тримання та жорстоке ставлення тюремників погіршували і без того підірване здоров’я", - впевнений Пристайко.
За його словами, те, що Росія вимагала обміняти саме відвертих злочинців, терористів та диверсантів, щоб уникнути покарання, змушує мене бути обережним в загальній оцінці безпекових трендів на Донбасі. Тим більше, коли ще декілька сотень наших людей, зокрема кримськотатарських активістів та заручників на Донбасі, залишаються в руках агресора.
Нагадаємо, звільнення Цемаха: розвідники "злили" подробиці таємної спецоперації із фігурантом справи МН17.
Як повідомляв портал "Знай.ua", цінний "свідок" у справі MH17 виступив із заявою.
Також "Знай.ua" писав, що у Нідерландів є можливість звернутися з екстрадиційним запитом щодо Цемаха.