Нещодавно в команді президента Володимира Зеленського запропонували знизити облікову ставку, щоб дати українцям дешеві кредити. Але в НБУ заявили, що це неможливо.
Глава Національного банку України Яків Смолій прокоментував, наскільки реалістичним є завдання, яке поставив уряд.
"За вартістю ресурсів це абсолютно реальні цифри. Якщо ми задекларували облікову ставку на рівні 8% і додали маржу, яку закладають банки, знизивши існуючі ризики до 3-4%, то суто математично можна отримати 12%. Але саме зниження облікової ставки є необхідною умовою, однак недостатньою, щоб вартість ресурсу для кредитування була на такому рівні", – сказав Смолій.
Отже, для того щоб знизити ставки за кредитами, необхідно запустити закони про захист прав кредиторів, а також провести судову реформу. Додатково знадобляться якісні реєстри і доступ до них спеціальних реєстраторів.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
За його словами, зниження облікової ставки призводить до здешевлення кредитів – приблизно на 70% від зниження облікової ставки.
Яків Смолій повідомив, що у команді президента України Володимира Зеленського пообіцяли кредити для бізнесу в Україні по 12-13% вже в 2020 році. Для цього облікову ставку потрібно знизити до 8-9% у 2020-2021 рр..
На сьогоднішній день ставки за кредитами коливаються в межах 19-20% річних.
Вчора, 5 вересня, правління Національного банку на пів відсотка знизило облікову ставку – з 17% до 16,5% річних.
Нагадаємо, раніше повідомили, що міноборони України вперше може очолити жінка
Як повідомляв портал "Знай.ua", мільйонам українців підвищать мінімальну зарплату, на яку надбавку чекати вже найближчим часом
Також "Знай.ua" писав, що