Кілька років тому українці масово брали доларові кредити, бо відсоток по них був значно нижчим. Після девальвації не могли їх повернути, адже основні доходи отримували у гривні. Така ж доля спіткала вітчизняного монополіста ДТЕК, пише видання ZN.
Об'єднує їх не тільки це - і першим, і другим в підсумку допомогли за наш з вами рахунок, незважаючи на те, що мова йшла про особистої фінансової відповідальності.
Ще в 2014-му Порошенко, Коломойський, Григоришин і Суркіси прийшли до єдиної думки - ДТЕК "йде на розбирання".
Читай Знай.ua оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Тоді зародився "Роттердам+", за версією слідства НАБУ, - перша половина угоди між Петром Порошенком і Ринатом Ахметовим. Друга половина угоди, за тією ж версією, - це покупка компанією ICU в інтересах Порошенко і з великим дисконтом облігацій компанії ДТЕК, які після введення "Роттердама" подорожчали на 60% і були успішно продані, легалізувавши хабар.
Розслідування по "Роттердам+" на сьогоднішній день - одне з найбільш перспективних. Воно ведеться з 2017-го і вже впритул наблизилося б до завершення, якби не численні спроби Порошенка заблокувати процес. Саме зміна влади дала розслідування другий шанс.
І хоча ми навіть з Роттердама вугілля не возимо, логістика в котирування API2 вже закладена. Але НКРЭКУ додає логістику в формулу ще раз - той самий "+" до "Роттердаму".
Отриманий "надлишок" енергокомпанії нібито повинні витратити на закупівлю антрациту, дефіцит якого на українському ринку утворився після окупації частини Донбасу.
Нагадаємо, хто "напав" на Порошенка після допиту у ДБР: ветеран АТО пояснив усе одним відео.