Члени Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) проголосували проти проведення дебатів щодо відповідальності Росії за несплату внесків за членство в РЄ, а також проти обговорення розслідування катастрофи MH17.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні 24 червня в Страсбурзі (Франція), повідомляється на сторінці ПАРЄ в Twitter.

"Запит про проведення термінових дебатів по темі:” Покласти край російському шантажу і вимагати від членів Ради Європи, щоб Росія відповіла за відмову вносити членські внески” був тільки що відхилений Асамблеєю", – йдеться в повідомленні.

В повідомленні ПАРЄ також наголошується, що "асамблея відхилила запит про проведення термінових дебатів" на тему, пов’язану з розслідуванням загибелі рейсу MH17 в небі над Донбасом п’ять років тому.

Представник української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко зазначила на своїй сторінці в Facebook, що в залі присутня рекордна кількість членів Асамблеї. За словами Геращенко, українська делегація разом з делегаціями Великої Британії та Грузії розпочали боротьбу проти повернення Росії в ПАРЄ.

"Українська делегація, разом з британцями і грузинами починають боротьбу проти повернення російської делегації. Президент ПАРЄ поводиться ганебно. Новий Анрамонт в спідниці. Відверто підігруючи росіянам, які поки що блукають під ПАРЄ, чекаючи, що лобісти заведуть їх за ручку, і розвалять сам фундамент цієї фінансової інституції. Зал, європейці, відверто підіграють російському лобі", – написала вона.

Глава української делегації Володимир Ар'єв повідомив, що президент ПАРЄ Ліліана Морі Паск‘є грубо порушила регламент: довільно змінила порядок денний, коли голосування показало, що не було достатньо голосів (2/3 від присутніх).

"Такого відвертого нахабства я не пам'ятаю за всі 6,5 років роботи ПАРЄ. Мало того, Паск‘є все визнала після того, як я взяв слово і вказав їй на це порушення, але відмовилася виправляти неправомірні дії! Саморуйнування ПАРЄ почалося. Ми звернулися до регламентного комітету і вимагаємо від Паск‘є усунутися від ведення сесії", — написав він Facebook.

Крім того, член української делегації Георгій Логвинський повідомив про спільну ініціативу з Ар'євим.

"За підтримки делегації і групи справжніх правозахисників вирішили детально опрацювати російську доповідь і подали 226 правок, з метою покращити і доповнити текст. Мінімальний термін розгляду — годин 6. Це точно поламає плани Росії та їхніх провідників. Далі буде боротьба за кожне слово, яке може призвести до зовсім протилежного для росіян результату і явно змінює ситуацію. Так що, друзі, ми боремося до перемоги і, незважаючи на складнощі та розчарування, не опускаємо рук", — зазначив він у Facebook.

Народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець уточнив на своїй сторінці у Facebook, що на засіданні регламентного комітету ПАРЄ чітко видно, як делегації поділилися на тих, хто за повернення Росії і тих, хто проти.

"За Росію: Франція, Німеччина, Італія, Ісландія, Сан-Марино, Туреччина, Нідерланди, Швейцарія, Норвегія, Монако. Проти Росії: Україна, Великобританія, Польща, Грузія, Литва", — написав він.