Один із найпотужніших банків Приватбанк віддасть більшу частину свого прибутку державі, тобто своєму акціонеру. 90% чистого прибутку за 2018 рік буде перераховано Мінфіну. Ці гроші опиняться в держбюджеті. Це 11,52 млрд. грн. з 12,8 млрд. грн., зароблених банком. І можливо, цей факт лякає багатьох вкладників, лиха не трапиться. Адже це означає, що гроші просто вирішили не залишати на розвиток фінустанови.

Днями перший заступник голови Приватбанку Галина Пахачук повідомила, що близько половини доходу її структура запрацювала на держоблігаціях, за рахунок яких відбулася капіталізація фінустанови. Капіталізація стала рекордної за всю історію української банківської системи - 146 млрд. грн. в ОВДП.

Якщо державний банк не запустить масштабну монетизацію, то відсотки по цих паперах можуть ще довго залишатися джерелом солідної прибутковості.

Завдяки величезній масі державних паперів, влада організувала масштабний кругообіг коштів. Спочатку Мінфін профінансував Приватбанк за рахунок ОВДП, потім все той же Мінфін виплачував за них відсотки, а у фіналі - Приватбанк повертає Мінфіну виплачені відсотки в якості свого прибутку. Гроші сходили по колу і повернулися до джерела.

Популярні новини зараз

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Шукати іншу роботу або голодувати у старості: яку пенсію дадуть людям із зарплатою 10 000 грн

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Жодних довгих дієт та виснажливого спорту: надійний спосіб схуднути до літа

Показати ще

Варто нагадати, що державний банк ПриватБанк за підсумками 2018 року вагомо покращив свій фінансовий результат. Прибуток банку зріс з 11,7 млрд. грн. до 12,8 млрд. грн. Про це розповів голова правління держбанку Петро Крумханзл.

Нагадаємо, Коломойський розповів, що зробить із Зеленським: великі плани.

Як повідомляв Знай.uа, ПриватБанк терміново звернувся до українців: такого не було з 2017. Комісії формують значну частину прибутку банку і є важливим фактором стійкості бізнес-моделі: чистий комісійний дохід банку на 109% покриває адміністративні витрати.

Також портал Знай.uа писав, українець підкорив Антарктиду незвичайним чином: зробив неможливе.