У четвер, 25 квітня, журналісти повідомили, що "під ширмою" прийняття у Раді закону про мову на паралельній "сцені" чинилися дуже цікаві речі - Антимонопольний комітет дозволив Рінату Ахметову купити ще 2 обленерго і стати монополістом на ринку постачання електроенергії.
Із придбанням іще двох обленерго Ахметов остаточно утвердив позиції монополіста на ринку електроенергії.
Андрій Герус, голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг, прокоментував останні події у енергетичній сфері України та розповів, чого очікувати споживачам.
Відповідною публікацією експерт поділився на своїй сторінці у Facebook.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Експерт повідомив, що Верховна Рада таки заборонила українцям будувати дрібні домашні сонячні електростанції на землі. Це було зроблено законом 8449-д, автор якого - Домбровський із БПП.
"На сьогодні біля 10 тис українських сімей збудували такі домашні СЕС. Ще десятки тисяч або розглядали таку ідею, або почали будівництво. Найбільше постраждають ті, хто вже почали. Це втрачені десятки тисяч доларів для таких українців, які заплатили аванси. Також від такої несподіванки закриються сотні невеличких фірм, бізнесом яких було будувати ці дрібні СЕС. Звичайно, дрібні СЕС можна було врегульовувати: а) дозволяти будувати тільки, якщо є житловий будинок із споживанням, б) знизити тариф на 10%-20%, але дозволяти будуватися тощо", - відзначив Герус.
Але вирішили зробити повну заборону негайно.
"Закон дозволяє і далі до 2020 року будувати непотрібні нашій енергетиці гігантські сонячні станції на півдні України по "зеленому" тарифу втричі більше, аніж у Німеччині. Лідером таких будівництв є ДТЕК Р.Ахметова, який планує до кінця року збудувати декілька сотень МВТ потужностей, отримати цей високий "зелений тариф" (5,4 грн) і працювати із ним до 2030 року. Звичайно, якби Зеленський вже мав повноваження, я би йому рекомендував ветувати закон. Як вчинить Порошенко, не знаю, але оптимізму не відчуваю", - констатує експерт.
Герус відзначає, що немає чарівної кнопки, коли Україна стане європейською державою із міцним середнім класом. Це тисячі таких от рішень, які або роблять міцнішим середній клас, або олігархів.
Нагадаємо, АМКУ дозволив Ахметову купити ще 2 обленерго і стати монополістом на ринку постачання електроенергії.
Як повідомляв раніше Знай.ua, на неоднозначну ініціативу міністерства енергетики звернув увагу голова Асоціації споживачів енергетики Андрій Герус.
Також Знай.ua писав про те, що спікер Зеленського Дмитро Разумков назвав закони, які складають основу політики команди.