Україна у березні поточного року може не отримати другий транш макрофінансової допомоги від Європейського союзу у сумі 500 млн євро. Про це розповів заступник міністра фінансів України Василь Шкураков у своєму коментарі УНІАН.
Він переконаний, що отримання україною чергового траншу від ЄС у березні малоймовірно: "В цьому місяці залишилося дуже мало часу. Я думаю, варто розраховувати на більш пізній період".
Варто відзначити, що з 13 по 15 березня в Україні працювала місія ЄС з оцінки виконання четвертої програми макрофінансової допомоги. У перших числах поточного місяця міністр фінансів Оксана Маркарова наголошувала, що Україна виконала більше половини зобов'язань для отримання другого траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу на 500 млн євро.
Україна і ЄС підписали кредитну угоду про надання четвертої програми макрофінансової допомоги на 1 млрд євро 14 вересня 2018 року. В кінці листопада 2018-го Єврокомісія погодилася надати Україні перший транш за даною програмою в сумі 500 млн євро, який Євросоюз направив Україні 11 грудня. Другий транш макроекономічної допомоги планується отримати в березні-квітні поточного року.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Нагадаємо, раніше наголошувалося, що відтепер для безвізового в'їзду на територію Європейського союзу громадянам України буде потрібний спеціальний дозвіл, для отримання якого доведеться заплатити 7 євро. У той же час, навіть якщо дозвіл буде отримано, українцям все одно доведеться пройти попередню перевірку на той випадок, якщо вони збираються увійти в Шенгенську зону.
Як повідомляв портал "Знай.uа": президент Латвії звернувся до Євросоюзу з нагадуванням про агресію з боку Путіна: "З 2014 року ми спостерігаємо явно агресивну політику Росії щодо досягнення геополітичних цілей... Ми повинні бути пильними. Нам потрібен надійний стримуючий фактор, щоб одного разу Росія не напала на іншу європейську країну, як на Україну".
Також "Знай.uа" писав, що економіст Світового банку розповів, що необхідно зробити уряду нашої країни для того, щоб українці отримували зарплату європейського рівня.