Тільки вегетаріанці в Україні можуть не знати, скільки коштує м'ясо. Але ті, хто його купують, давно підмітили, наскільки зросли ціни протягом останнього часу. Це стосується також і хліба, а не тільки курятини, котра раніше вважалася одним із найдешевших продуктів тваринного походження. Хто накручує вартість і заробляє на цьому, беручи гроші з наших з вами кишень, дізналися у проекті розслідувань "Схеми".
"Курячий бог" Косюк: мільярди з бюджету для "бідного" бізнесмена
Це – всім відомий олігарх, власник "Нашої Ряби" та "Миронівського хлібопродукту Юрій Косюк. Йому надають найбільші дотації від держави на розвиток "трупного бізнесу". Чому трупного? Тому що саме з продукцією заводу мільярдера було чимало скандалів – порушення екологічних норм бачили всі.
Люди, котрі мешкають неподалік виробництва, скаржилися, що велика територія посеред села закидана трупами.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Курей "пічкають" хімікатами, і коли вони помирають самі по собі від надмірної дози таких речовин, то потрібна спеціальна утилізація. Не можна просто так взяти і викинути сотні туш на землю, навіть не закопавши. Випари, котрі підіймаються у повітря, загрожують вашому здоров'ю і самопочуттю дітей.
Саме на такий бізнес держава активно дає фінансову підтримку. Йдеться про близько 970 мільйонів гривень – суму, яка, наприклад, схожа на ту, що витратили у 2018-му на ремонт і утримання усіх доріг Харкова чи всієї Чернігівської області.
Загалом на всіх аграріїв торік, за даними Мінагрополітики, розподілили близько 4 мільярдів гривень. Тож виходить, що компанії, пов’язані із однією людиною, отримали чверть від цієї суми.
Якщо розділити ці гроші на кількість населення України станом на початок 2018 року, виходить, що кожен громадянин України умовно надав допомоги компаніям, пов’язаним з Юрієм Косюком, на суму близько 23 гривень. Це разом із дітьми та пенсіонерами. У 2018 році він став восьмим найбагатшим українцем, відповідно до рейтингу "топ-100" .
Але, якщо ви думаєте, що Косюк – такий один, то зовсім ні.
Депутати на державному утриманні
Схожа ситуація помічена одразу у кількох компанія - ТОВ "УкраАгроКом" і ТОВ "Колос", – де бенефеціарним власником є член аграрного комітету Анатолій Кузьменко, – отримали у 2018-му допомогу від держави загалом на три з половиною мільйони гривень (приміром, така ж сума торік була виділена на модернізацію системи вуличного освітлення цілого Хмельницького).
Одну із найбільших дотацій на Чернігівщині (за цим же напрямком – утримання корів) – два з половиною мільйони – отримала у 2018 році і фірма родини (дружини і батька) члена профільного парламентського Олега Дмитренка.
Його колега по фракції і по комітету Петро Юрчишин до свого депутатства очолював підприємство "Візит", яке заснували його дружина і брат. Минулого року ця фірма отримала від держави для часткового відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин шість мільйонів гривень. І це – одна з найбільших сум, наданих державою у Вінницькій області.
І таких яскравих доказів ще багато. Вони, як вважають експерти, вказують на порушення у розподілі коштів, а платять вже традиційно прості українці, котрим кожна копійка дається зовсім не легко, на відміну від Косюка та інших олігархів.
Дивіться: хто отримує найбільші аграрні дотації з бюджету?
Нагадаємо, активних українців почали штрафувати перед виборами.
Як повідомляв "Знай.ua",українцям назвали найзаможнішого кандадата у президенти. Також "Знай.ua" писав, що Кабмін повернув Супрун до роботи.