Лідер культового українського гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук звернувся до чинного президента Петра Порошенка та Верховної Ради із вимогою ухвалити найближчим часом проект Виборчого кодексу України під №3112-1.
"Шановний пане президенте! Шановні пані та панове народні депутати! Прийміть закон №3112-1 до виборів президента! Зробіть так, щоб вибори в парламент восени 2019-го пройшли за новою системою відкритих виборчих списків. Зробіть те, що обіцяли! Виконайте вашу історичну місію. Побудуйте міст між минулим і майбутнім", – йдеться у зверненні.
Артист впевнений, що потрібно доопрацювати ще чимало юридичних аспектів, оскільки їх можна обробити досить швидко; причина зволікання – страх старої системи перед справжніми змінами. Вакарчук упевнений, що новий виборчий закон дійсно стане антидотом – "від корупції і від токсину старої політичної культури".
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
"Просто візьміть і зробіть! Віра в Україні повинна бути підкріплена реальними справами. Це буде відповідально. Це буде чесно. Це буде по-новому!" – заявив музикант.
"Вибори в парламент за відкритими партійними списками були обіцяні фракціями коаліції у коаліційній угоді. Є такий пункт і в передвиборчій програмі-2014 чинного президента. Однак обіцянка залишається невиконаною", – додав Вакарчук.
Ось так виглядає схема, запропонована Вакарчуком:
"Мажоритарка скасовується як така.
Замість 225 "мажоритарних" округів формуються 27 регіональних, кордони яких в основному збігаються з межами областей.
Висувати кандидатів мають право тільки партії.
Для участі у виборах партія формує загальнонаціональний список і обов'язково розподіляє всіх кандидатів із нього за регіональними списками. Водночас один кандидат може бути включений тільки в один такий список.
У кожному регіоні партія повинна висунути щонайменше п'ять кандидатів.
Виборець, прийшовши на дільницю, отримує бюлетень, куди вписує номер партії та окремо – кандидата, якого підтримує найбільше.
У парламент проходять кандидати від тих партій, які набрали прохідний бар'єр сумарно по всій країні.
Дивіться: Святослав Вакарчук: Після Революції Гідності значна частина людей почала вболівати за долю країни
Дивіться: Заява Святослава Вакарчука щодо участі у виборах Президента України 2019
Нагадаємо, Вакарчук неочікуваним чином відреагував на відсторонення Супрун.Як повідомляв "Знай.ua", підопічна Вакарчука сказала, чому лідер "Океану Ельзи" відмовився від виборів. Також "Знай.ua" писав, Квартал 95 жорстко обсміяв Вакарчука.