США змістили у сторону підтримки Угорщини свою позицію щодо суперечки між цією державою та Україною. Ця суперечка стосується положень українського закону про освіту щодо мови національних меншин.

Про це стало відомо із дипломатичної телеграми, надісланої у Будапешт послом Угорщини у Вашингтоні Ласло Сабо, пише проект ліберальних угорських журналістів Direkt36.

У телеграмі викладені подробиці розмови між заступником міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяром і помічником держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вессом Мітчеллом. Ця розмова відбулася 18 грудня 2018 року у Вашингтоні.

"У випадку України американська сторона тепер погоджується з позицією Угорщини щодо націоналістичного ставлення України та небезпечного прецеденту, який може створити її закон про освіту", – повідомляється в телеграмі.

Популярні новини зараз

Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей

ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Показати ще

Мітчелл визнає законними заперечення Угорщини щодо закону про освіту України щодо меншин, і каже, що США постійно піднімають це питання перед українською стороною.

"Мітчелл сказав, що він сподівається, що український уряд незабаром поступиться. Високопосадовець угорського Міністерства закордонних справ і торгівлі також сказав директору, що останнім часом українці здавалися більш конструктивними в переговорах з міністром закордонних справ Петером Сійярто", – йдеться у матеріалі видання.

Утім дипломатія Угорщини та США дуже далека від повної згоди у питанні України. Мітчелл поскаржився Мадяру, що угорський прем'єр Віктор Орбан говорив про Україну, як про "буферну державу".

За словами Мітчелла,у "фундаментальному інтересі" Угорщини лежить те, що Україна стає частиною Заходу, і що Україна може бути прикладом того, що "невелика держава може встановити політичну незалежність від Росії".

Нагадаємо, український алфавіт можуть змінити: чиновники вирішують яким чином.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Сині люди Сахари: як прадавній народ з мусульманською релігією побудував матріархат.

Також "Знай.uа" писав, археологи представили нові грецькі артефакти, які змінюють історію.