Під час форуму чинний президент Петро Порошенко підтвердив наміри балотуватися на другий термін. Інші фаворити перегонів – лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, шоумен Володимир Зеленський, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко і засновник "Опозиційної платформи" Юрій Бойко – вже офіційно зареєструвалися кандидатами.
Загалом станом на даний час загальна кількість охочих поборотися за посаду – 20 осію.
Основні тези Порошенка на форумі
В ході першого 40-хвилинного виступу глава держави зазначив, що Україні бракує "відвертого діалогу":
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
"Можливо, комусь така мета здається занадто амбіційною, нереалістичною. Держава ще дуже слабка. Так само, як і економіка, яка щойно відновила своє зростання після затяжної кризи, пов'язаної з війною. І кількість бідних людей тому все ще дуже велика. Знаю, що мільйони українців із тривогою думають про сьогодення і не впевнені в завтрашньому дні", – заявив Порошенко.
Економіка України
На думку Порошенка потрібно втілити наступні ідеї:
зменшити держборг й ухвалювати реалістичний держбюджет із мінімальним дефіцитом;
зробити країну привабливою для інвесторів;
сфокусуватися на розвитку агропромислового комплексу, IT-сфери, машинобудування, інфраструктури й туризму.
Зовнішня політика
Порошенко прокоментував важливість курсу на Євросоюз і НАТО:
"Ми і Євросоюз наблизилися одне до одного, як ніколи. І в жодної держави, яка не в НАТО, немає зараз таких тісних відносин з Альянсом, як в України", – заявив Порошенко, додавши, що членство в ЄС і НАТО гарантує країні безпеку.
Як відомо, до 2024 року Україна повинна вступити в Євросоюз, а також одержати і почати виконувати План дій щодо членства в НАТО.
Війна на Донбасі
Дещо неоднозначна заява про те, що "українці втомилися від війни", деякі з учасників трактували її як спробу "домовитися з Путіним", інші підтримали, висновки втім кожен зробить для себе сам.
"Звичайно, нам потрібен мир із Росією. Холодний, але мир", – підкреслив він, додавши, що мир має передбачати повне відновлення територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України, а також "беззаперечне визнання Москвою нашого права йти своїм шляхом".
Про Володимира Зеленського
Про свого головного конкурента Порошенко говорив не називаючи його імені, але всі і так зрозуміли, в чому справа.
Хоча не дивно, про чинного гаранта Зеленський також жартує, не вказуючи прямо на прізвище:
Він розкритикував його за пропозицію записати вимоги російської сторони і винести їх на референдум, а також за заяву від березня 2014 року про "готовність на колінах благати президента РФ Володимира Путіна не допустити початку воєнного конфлікту".
"Я дуже уважно стежу за різними пропозиціями. Плетуть іноді таке, ніби ми тут граємо в олов'яних солдатиків, а не захищаємо країну у війні з другою за потужністю армією світу! Пропонують записати побажання Путіна в блокнот, а потім цей блокнот винести на референдум. Або пропонують стати на коліна перед Путіним чи в якусь іншу позу", – заявив Порошенко.
Дивіться: "Тимошенко навіть не дивилася на Порошенка": Пітер Залман про закулісся форуму у Давосі
Дивіться: Порошенко на зустрічі зі світовими лідерами
Нагадаємо, командир польського військового континенту НАТО майор Радослав Кравець поділився своїм враженням про українських військових. Як повідомляв портал "Знай.ua", Зеленський показав Україні все, що зробить після виборів. Також "Знай.ua" писав, Вакарчук зізнався, за ким піде на вибори.