Попри рішення ЄС скасувати санкції, застосовані раніше до колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова, його активи в Україні і за кордоном, як і раніше арештовані. Таку інформацію нещодавно підтвердив на своїй сторінці у Facebook речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.
Лисенко підкреслив, що практично всі виявлені активи колишніх топ-чиновників часів Віктора Януковича - в тому числі Азарова - заарештовані за різними кримінальними справами як в Україні, так і за кордоном.
Ці активи "можуть бути повернуті в Україну" тільки після набуття чинності відповідних рішень суду. Спікер ГПУ запевнив, що скасування судом рішень Ради ЄС минулих років про розширення санкцій проти окремих осіб не впливає на діючі санкції ЄС.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
За його словами, санкції ЄС діють зараз проти 13 українських екс-чиновників, санкції Швейцарії - проти 18-ти. Днями уряд Швейцарії вирішило продовжити їх ще на рік.
Скасування санкції проти Азарова
Як відомо, суд Європейського союзу анулював санкції, які були накладені на колишнього українського прем’єр-міністра Миколу Азарова, запроваджені проти нього у 2014 році і продовжені у 2015-му. Відповідне рішення суд ухвалив 19 грудня.
"Скасувати Рішення Ради (CFSP) 2015/364 від 5 березня 2015 р. про внесення змін до Рішення 2014/119 / CFSP щодо обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб, юридичних осіб та компаній з урахуванням ситуації в Україні та Регламенту Ради ЄС (ЄС) 2015/357 5 березня 2015 р., в якому вони стосуються пана Миколи Яновича Азарова", - йдеться у рішенні.
Суд також зобов'язав Раду ЄС оплатити всі судові витрати по обох позовах - першої і другої інстанції. Це рішення не означає виключення Азарова з чинного списку санкцій Євросоюзу. Рада ЄС, перед тим, як діяти на основі рішень органу влади третьої країни, повинна була перевірити, чи було це рішення ухвалене із врахуванням прав на захист та на ефективний юридичний супровід.
"Рада ЄС зобов’язана при ухваленні обмежувальних заходів притримуватися основних прав, що є невід’ємною частиною правового порядку ЄС", - йдеться у рішенні.
У квітні 2018 року Суд Європейського Союзу відмовився скасовувати санкції проти Азарова, запроваджені проти нього Радою ЄС у 2016 році.
Дивіться: Суд ЄС зняв санкції з Азарова
Нагадаємо, Євросоюз зняв санкції з Азарова. Як повідомляв "Знай.ua", у Трампа відреагували на закупівлю зброї Туреччиною, котра входить до складу НАТО. Також "Знай.ua" писав, Україна таємно домовилася з російською компанією ТВЕЛ продовжити контракт на поставку ядерного палива для енергоблоків українських АЭС до 2025 року.