Європейський суд з прав людини проведе слухання у справі "Україна проти Росії" щодо Криму 27 лютого у Страсбурзі.
Таку заяву зробив заступник міністра юстиції Іван Ліщина Європейській правді.
"Ми сподіваємося на рішення Суду про прийнятність цієї справи. Щодо всіх міждержавних справ Росія каже, що вони є неприйнятними і Україна взагалі не має права скаржитися. До кінця року на запит Суду ми і РФ маємо надати обґрунтування на 30 сторінок щодо прийнятності цієї справи", - сказав Ліщина.
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Ліщина повідомив, що вони сподіваються на рішення Суду про прийнятність цієї справи.
"Щодо всіх міждержавних справ Росія каже що вони є неприйнятними і Україна взагалі не має права скаржитися. До кінця цього року на запит Суду ми і РФ маємо надати обґрунтування на 30 сторінок щодо прийнятності справи", - каже заступник.
Українці оскаржили своє право на землю в Європейському суді.
Зазначають, що рішення у цій справі щодо юрисдикції суду можна очікувати приблизно за рік.
Ліщина зазначив, що сторона РФ пропонувала надати їм час до травня наступного року для підготовки коментарів на позицію України і перенести слухання, але суд відхилив це прохання.
"Суд не погодився змінити розмір подань, не погодився перенести слухання, але подання сторонами їх аргументів він переніс на дату з 30 листопада на 30 грудня", - резюмував він.
Згідно слів Ліщини, Україна мала передати до ЄСПЛ такий масив інформації з доказами, що навіть була технічна проблема з тим, як це передати в Страсбург.
"Із Судом у нас встановлена окрема лінія зв'язку. Отже, якщо Суд має нам щось повідомити, то завантажує через неї документ, і ми – робимо теж саме. Так от, ця лінія була недостатньою для останніх кримських доказів. Довелося окремо домовлятися з ЄСПЛ, яким чином передати їм сотні мегабайт інформації", - підвів підсумок він.
Нагадаємо, Україна лідирує за позовами в Європейський суд з прав людини.
Як повідомляв портал "Знай.uа", Європейський суд виніс рішення, що розмір пенсійних виплат в Україні порушує права людини і зобов'язав виплатити заявникові компенсацію.
Також "Знай.uа" писав, що рішення Євросуду, винесене за скаргу проти Росії, не буде виконуватися, якщо воно суперечить конституції.