Напередодні візиту української делегації в Стамбул депутат Верховної Ради і відомий дисидент Мустафа Джемілєв дав розгорнуте інтерв'ю телеканалу "Прямий" про ключові завдання візиту і основні питання двосторонніх відносин, а також про проблеми кримських татар в окупованому Криму.
Про це повідомляє Obozrevatel.
"Жителі Криму знаходяться під тиском російської пропаганди, але переважна більшість кримських татар дивляться українське телебачення. Ті, у кого є супутникові антени, а це - 60-70%. Але дивлячись наші канали, вони не в захваті від постійних скандалів. Вони навпаки, хочуть джерело оптимізму, про те, що Україна щось робить.
212 залишилися відданими присязі, серед них Сергій Семочко, і сьогодні служать на благого сударства. Розмови НАБУ про його машину і будинок, до чого вони ведуть? Я не хочу стверджувати, що Семочко - святий чи ні, але це ж публічна дискредитація нашої Зовнішньої розвідки. Ми ж всі розуміємо, що 90% гучних справ закінчуються просто нічим" - вважає Джемілєв.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Той, хто ініціював такі звинувачення, швидше думав про особистий піар, ніж про імідж держави. Так як потім ця інформація з великим резонансом тиражувалася російськими ЗМІ. А потім такі публікації використовуються проти нашої дипломатії на різних міжнародних форумах" - додав депутат.
"І Зовнішня розвідка і Служба безпеки, мають право на презумпцію невинуватості. Спочатку потрібно довести в суді, а потім вже говорити. І повторюся, 90% таких справ в суді не підкріплені реальними доказами.
Чому я згадав Семочко, тому що він з Криму, Я знаю його як патріота нашої країни. Після скандальних публікацій, спеціально запросив його, щоб вислухати. На всі звинувачення, які в пресі у нього є відповіді.
Але я б хотів те ж саме питання їм задати, для чого ви це робите? Адже кожне слово, яке ви говорите, ви повинні оцінювати з точки зору шкоди і користі, яку ви приносите державі. Аналогічна ситуація по Ганні Літковській, українському представникові в Європейському суді з прав людини або, наприклад, по народному депутату Гарику Логвинському. Коли публікуються уривки підслуханої телефонної розмови. Раз вже на те пішло -публікуйте всю розмову" - висловився Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу.
Наостанок, Джемілєв уточнив, що "навіть КДБ радянське, яке мене все життя прослуховувало, не опубліковувало такі розмови. Використовувало тільки в оперативних цілях. Тому, коли публікують в пресу, з винятковою метою демонстрації своєї активності - це деморалізує і пригнічує населення, не тільки в Криму, але і по всій Україні.
Я знаю, що таке демократія, я сидів разом з Григоренко і Сахаровим. І повірте - те, що у нас сьогодні робиться, це не демократія, а зловживання демократією. А зі зловживаннями треба боротися".