Ситуація в Україні залишається дуже серйозною, незважаючи на успіхи в справі демократизації країни і боротьби з корупцією.
Про це заявила в п'ятницю канцлер Німеччини Ангела Меркель на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравєцьким.
Зокрема, вона розповіла, що Україна досягла значних успіхів на шляху повної демократизації суспільства та боротьби з корупцією, проте є й інші негативні моменти, які завдають шкоди іміджу країни.
"З одного боку, є успіхи на шляху демократизації України, боротьби з корупцією, з іншого, на жаль, є небажані моменти в реалізації Мінських домовленостей", - сказала вона.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Більше того вона нагадала і про складні моменти у Азовські акварторії, де Росія фактично заблокувала прохід судів до портів.
"До того ж додаються й обмеження в Азовському морі, – зазначила Меркель. – Ми, таким чином, як і раніше стикаємося із ситуацією, яку Німеччина і Польща вважають дуже гострою".
За словами канцлера, Німеччина і Польща в тому, що стосується України, "працюють в одному напрямку".
У свою чергу прем'єр-міністр Польщі визнав, що країна цілком поділяє погляд Меркель на події в Україні та зацікавлена у стабільності.
"У нас схожий погляд на події в Україні, – підкреслив, зі свого боку, Моравєцький. За його словами," важливо зберігати стабільність в Україні".
Разом з тим варто відзначити, що канцлер Німеччини Ангела Меркель приїхала в Україну з робочою поїздкою. У тому числі вона поспілкувалася зі студентами в Києві.
Українським студентам Меркель назвала три найбільш необхідні для України реформи. В пріоритеті для України, на думку канцлера, є реформи, спрямовані на боротьбу з корупцією, децентралізацію і приватизацію.
"Якщо б я була прем'єр-міністром України… думаю, досить важливо, щоб вводилися правильні й болючі реформи. Перша реформа — це механізм боротьби з корупцією. Я вважаю це однією з найбільш складних проблем, яка не вирішується за один день. Тут потрібно багато зробити за допомогою міжнародних експертів, які мають досвід", - зазначила Меркель.
Другою важливою для України реформою Меркель вважає децентралізацію.
"Не все можна в Україні вирішувати з Києва. Україна — це величезна країна. Необхідно передати відповідальність мерам, громадам і також дати можливість збирати податки, щоб була конкуренція між регіонами, щоб можна було бачити, хто працює добре, хто погано, кого переобрати, кого зняти", - додала канцлер.
Нагадаємо, тільки в Києві Меркель зізналася, чому йде з політики.
Як повідомляв "Знай.ua", стало відомо, про що говорили Порошенко та Меркель.
Також "Знай.ua" писав, що Меркель у Києві заговорила українською.
Меркель у Києві заговорила українською