У четвер, 20 вересня, парламент України звернувся до Конституційного Суду із проханням розглянути на предмет відповідності Конституції поправки, що закріплюють курс країни на Євросоюз і НАТО.
На початку вересня поправки вніс Президент Петро Порошенко.
За відповідне рішення проголосував 321 нардеп при мінімально необхідних 226.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Якщо висновок Конституційного Суду буде позитивним, то зміни до Конституції будуть прийняті голосуванням за законопроект 226 голосами у першому читанні і 300 - на наступній сесії у другому", - зазначили експерти.
Нагадаємо, Указ президента України Петра Порошенка про рішення Ради національної безпеки і оборони від 6 вересня 2018 року "Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією" опублікований 17 вересня в "Урядовому кур'єрі". Це означає, що фактично він вступив у силу.
Декількома днями раніше Петро Порошенко заявив, що очікує від МЗС пакет документів для старту процедури припинення дії даного Договору.
Як повідомляв Знай.ua, Президент України Петро Порошенко під час щорічного виступу у Верховній Раді прокоментував законопроект про внесення змін до Конституції щодо вступу в ЄС і НАТО та направити документ на експертизу до Конституційного Суду.
Він закликав депутатів до голосування.
"Сьогодні у цій залі ВР голосуватимуть за зміни до Основного закону про незворотність курсу на набуття членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Користуючись нагодою, закликаю вас, панове депутати, підтримати цю ініціативу та скерувати документ на експертизу до Конституційного Суду", - заявив він.
За словами Порошенка, проект закону "цілком і повністю відповідає національним інтересам та настроям більшості українського суспільства".
Також Знай.ua писав про те, що під час щорічного послання у Верховній президент України Петро Порошенко заявив, що одразу після повернення анексованого Криму, російської бази на території Севастополя не буде.