У Солом'янському районному суді Києва 14 серпня оберуть запобіжний захід для міністра інфраструктури Володимира Омеляна.
Суд над Омеляном: подробиці та трансляція
Засідання почалося, як і було заплановано, о 10 ранку. Чільний суддя - Ганна Сергієнко.
Адвокат заявив про брак доказів щодо брата і дружини Омеляна, документи по тому допиту, коли ще міністр був свідком.
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
За словами юриста, існують докази, що суми, за які куплено автомобіль BMW X5, дуже суперечливі із реальною вартістю. Крім того, за словами адвоката, в обвинувальному висновку "немає безлічі деталей і фактів, які б стверджували обгрунтованість обвинувачення", мова йде про висновки НАБУ і звинувачення без доказів.
"Володимир Омелян - міністр. Це публічна особа, у якої заплановані поїздки. Навіщо дискредитувати і зривати роботу міністерства? Це репутаційні ризики. У тому числі і для тих, хто займався цією справою", - сказав адвокат.
До цього прокурор зажадав запобіжний захід - відпустити під заставу в 5 мільйонів, але при цьому Омелян повинен був здати документи, які можуть дозволити йому сховатися від слідства, в тому числі за кордоном. Крім того, міністр не повинен спілкуватися зі свідками у справі.
Сума застави цілком прийнятна для, оскільки у нього є задекларовані фінанси і може попросити фінансової допомоги. Основних ризиків слідство вбачає чимало: як мінімум ймовірний вплив на свідків та втеча за кордон. Як відомо, всі діти Омеляна мають громадянство інших країн, молодші, США, старший - Австрії. В ході засідання спливли факти про незадекларовану нерухомість міністра, зокрема будинок за містом.
У підсумку, за висновками звинувачення, авто BMW X5 було куплено саме міністром Омеляном.
Дивіться: Міністр Володимир Омелян в суді. Обрання запобіжного заходу
Справа Омеляна
Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозру міністру інфраструктури Володимиру Омеляну про підозру у незаконному збагаченні, внесення недостовірних відомостей в декларацію. Детективи відзначають, що в період з 1 січня 2000 року по 26 квітня 2018 року Омелян отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витрати його склали лише в період з 2008 року по 26 квітня 2015 року з щонайменше 3,45 млн грн .
Крім того, НАБУ вдалося встановити, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури, чиновник придбав у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами, а їх вартість значно перевищує її законні доходи.
Дивіться: Міністр Володимир Омелян про звинувачення НАБУ
Нагадаємо, САП подала клопотання до суду стосовно застави Омеляна.
Як повідомляв Знай.ua, детективи НАБУ повідомили міністру інфраструктури Володимиру Омеляну про підозру в незаконному збагаченні.
Також Знай.ua писав, названо основні ризики бюджетних рейсів, які обіцяли змінити у Міністерстві інфраструктури.