У народних депутатів залишився один тиждень для скасування електронних декларацій для антикорупційних активістів і вирішення проблем електронного декларування наглядових рад державних підприємств і нерезидентів / іноземців.

Про це заявив заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків в своєму Facebook

"Реальних варіантів не багато: зп №6674 (за основу і в цілому з урахуванням зауважень Венеціанської комісії), або зп №6271 (за основу і в цілому), але з додаванням змін щодо електронного декларування членами наглядових рад і нерезидентами, або поправки щодо цих питань в інші закони, які на етапі другого читання, або взагалі відстрочка торішніх березневих "одіозних" правок для вирішення питання політично", - заявив Шимків.

За його словами, депутати можуть вирішити ці питання за два дні.

"Реально - це тільки два дні на наступному тижні. Альтернатива - ганьба країни в міжнародному середовищі з 1 квітня. Сумно і прикро це", - додав Шимків.

Зазначимо, що 23 березня 2017 року парламент вніс зміни в ст. 3 закону "Про запобігання корупції" . Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів.

Популярні новини зараз

"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон

Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК

Готуйте свої гаманці: українцям з 1 липня збільшать виплати, кому пощастить

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Показати ще

Зокрема, закон зобов'язував подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Разом з тим він звільняє військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від подачі е-декларацій і зобов'язує до цього представників громадських об'єднань.

Як повідомляв портал "Знай.ua", зміни до закону про електронне декларування в Україні розкритикував єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Хан. Рішення Верховної Ради про скасування звітності для деяких військовослужбовців, на його думку – крок назад у процесі реформування.

За його словами, потрібно переглянути ці норми найближчим часом, тому що зараз перед країною стоять "вражаючі виклики", передусім – в економічній та законодавчій сфері.

Він додав, що слід звернути увагу на органи державного управління, які теж повинні показувати свої доходи, щоб не втратити остаточно довіру у суспільства.