Напередодні голосування за скасування візового режиму для України, яке заплановане на четвер, 6 квітня, Європарламент підтримав це рішення.
Більшість представників найбільших політичних груп, що виступили на засіданні, підтримали безвіз для українців. Вони нагадали, що насамперед, безвізовий режим надається людям, які виступають за європейські цінності, та які кілька років тому на Майдані зробили свій вибір.
Деякі політики припускали навіть, що безвіз допоможе швидше закінчити конфлікт на Донбасі, знищити щонайменше одну зі складових корупції в Україні (торгівлю візами).
Депутат Європарламенту від Німеччини, член Комітету з закордонних справ Міхаель Галлер заявив, що Україні вдалося реалізувати не лише технічні, але і політичні зміни. Він звернув увагу на те, що реалізацію реформ уповільнює та ускладнює військовий конфлікт на сході країни.
Водночас, були і категоричні заперечення. Противники апелювали до того, що рівень корупції в Україні не зменшився, а якщо дозволити українцям вільно пересувати по Європі, то це може зашкодити економіці ЄС.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Однак загальний підсумок дебатів був такий: "Безвіз – це небезпечний крок, однак він необхідний".
Як писав раніше інформаційний портал "Знай.ua", засідання ЄП прямо перед дебатами щодо безвізу перервав сигнал пожежної тривоги.